lampa
Interiér

Budiž světlo

[dropcap]V[/dropcap]ybavení domácností podléhá trendům a jeho sortiment se neustále mění. Nejinak je na tom i osvětlení, které v posledních letech zažívá opravdový boom. Ten odstartoval příchod LED diod, které možnosti interiérového osvětlení významně rozšiřují. Jejich vývoj sice nějakou dobu trval, ale výsledek stojí za to. Nevydávají tak vysoké teploty jako jiné zdroje a výrobci je proto mohou kombinovat s nejrůznějšími materiály, které by jinak k výrobě osvětlení nebyly příliš vhodné. Nejde však pouze o technologii použitého zdroje, ale samozřejmě i o samotný design osvětlení. Dáte-li si na výběru záležet, pravděpodobně se vám podaří změnit charakter bydlení k nepoznání.

lampa

Středobodem každého pokoje je ústřední osvětlení. Patří mezi prvky, které přežijí i výraznější rekonstrukci a dělají nám tak společnost po mnoho let. Ta „správná“ by proto měla být i nadčasová. Zároveň platí, že na velikosti záleží. Zatímco malý lustr většímu prostoru neposkytne dostatek světla, robustní kus bude v malém interiéru zbytečně zavázet.

Ani sebevětší lustr však neprosvětlí místnosti atypických rozměrů a právě tehdy přichází vhod stacionární lampy. Ty dokáží navodit správnou atmosféru a často nahradí i primární osvětlení. Moderní kousky bývají vybaveny nejrůznějšími praktickými „vychytávkami“ v podobě stmívačů a přepínačů intenzity světla. Ať už však si vyberete jakýkoliv model, jeho zdroj světla by měl být v každém případě zapuštěn do stínítka tak, aby vás neoslňoval.

Neměli bychom zapomínat ani na zdánlivě nepodstatné doplňkové lampy, jejichž účelem není prosvětlit prostor, ale podtrhnout krásu a design specifických zákoutí a interiérových prvků.

A které materiály právě frčí? Vysoustruženému dřevu už dávno odzvonilo a nahradil ho kov. Speciálně upravovaný hliník, chrom nebo nerezová ocel – ať je vaším favoritem jakákoliv varianta, v žádném případě nešlápnete vedle. Co se týče stínidel, je výběr ještě rozmanitější. Sklolamináty, polykarbonát nebo ručně foukané sklo se hodí prakticky do každého interiéru, ale chybu neuděláte ani v případě vhodně zvoleného textilu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.