Komerční články

Ceny bytů a rodinných domů v Plzni a okolí

Máte se obávat nekontrolovatelného růstu cen nemovitostí a krize bydlení i v Plzni? Praha už svými otřesy prošla a sehnat důstojné bydlení za přijatelnou cenu není v hlavním městě téměř možné. Řada profesí, jako jsou učitelé nebo lidé pracující ve službách si bydlení v Praze nemohou dovolit a odcházejí za levnějším na předměstí nebo se vracejí do jejich původního bydliště, které opustili před studii. U nás však taková krize nehrozí. Proč?

Ceny mírně rostou, ale trh s nemovitostmi je v Plzni stabilní

Ceny nemovitostí narůstají i v Plzni. Nejedná se ovšem žádný masivní skokový nárůst ceny a trh se chová stabilně. Na prodej bytů má dopad spíše snížená dostupnost hypoték, než nekontrolovatelný růst cen. Plzeň je navíc bohatá na různorodé možnosti bydlení, a tak je nabídka stále široká a dostupná pro všechny zákaznické skupiny. Velkou výhodou krajského města je poloha panelových sídlišť v dojezdové vzdálenosti od centra i průmyslové zóny. Rekonstruované panelové domy tak poskytují dostupné a pohodlné bydlení zaměstnancům plzeňských podniků i jejich rodinám.

Pomáhá živá výstavba i četné rekonstrukce

Trh s nemovitostmi je v Plzni stále v pohybu. Každý rok se dokončí některé z plánovaných bytových projektů a je tak stále co kupovat. Vznikají tak nové bytové možnosti za rozumné ceny i luxusní bydlení téměř v oblacích u Boleveckého rybníka. Nový život však přináší i rekonstrukce. Táhnou nejen panelové domy, ale také více generační a bytové domy v příměstských oblastech nebo dojezdové vzdálenosti od Plzně. Díky perfektní zasíťovanosti MHD není problém dojíždět ani z menších okolních měst a vsí, jako je Lhota, Nová Ves, Třemošná, nebo třeba Chotíkov. Zatímco jedny projekty už finišují, další se probouzejí k životu, a tak se můžeme těšit na dalších 100 nových bytů u výpadovky na Prahu, které realizuje společnost Trigema.

Oproti Praze je v Plzni dobrá životní úroveň dostupnější. Nesvědčí o tom jen ceny nemovitostí, ale také dostupnost služeb a společenského vyžití. Nechybí sportovní ani kulturní akce a na každém rohu narazíte na program pro děti. Levnější je i doprava a rozumné ceny najdete i v pohostinství.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.