Čištění stříbra 

0
318
cisteni stribra

[dropcap]Š[/dropcap]perky ze stříbra jsou krásné, ale po čase výrazně zčernají. Pokud máte v krabičce několik prstýnků, náramků či řetízků, které nenosíte právě z tohoto důvodu a zároveň nemáte čas vážit cestu do zlatnictví, vyčistěte si své stříbro v pohodlí domova.

Není to složité ani časově náročné. Čištění stříbra vám zabere jen pár minut a vaše šperky budou opět vypadat jako nové. Dali jsme pro vás dohromady ty nejefektivnější metody!

cisteni stribra

Čištění stříbra octem

Do 1 litru horké vody přidejte lžíci octa a nechte v ní šperky po dobu cca 15 minut uležet. Jde o velmi šetrný způsob, které však není příliš účinný v případě většího zašpinění. Lehce načernalé šperky však vyčistíte jako nic.

Čištění stříbra citronovou šťávou

V podstatě jde o obdobu předchozího tipu. Namísto octa ale do horké vody přidáte citronovou šťávu. Výsledek je identický.

Čištění stříbra zubní pastou

Zubní pastou nevyčistíte jen zuby, ale také šperky. V každém případě ale použijte pastu, která neobsahuje mikrogranule. Ty by mohly na špercích zanechat drobné škrábance. Jde o velmi efektivní způsob čištění a výsledek je okamžitě znát. Na druhou stranu ale není moc šetrný, protože dochází k obrušování kovu. Kartáčkem se navíc nemusíte dostat do všech zákoutí.

Čištění stříbra Coca Colou

Snad nejjednodušší způsob, jak vyčistit stříbro, je ponořit ho do nádoby s Coca Colou. Po chvilce by měly nánosy nečistot zmizet. Šperky pak propláchněte v čisté vodě a osušte.

Čištění stříbra hadříkem nebo vatou

Pokud výše uvedené metody nefungují, pořiďte si (ve zlatnictví nebo v jiném specializovaném obchodě) speciální hadřík či vatu. Čištění je snadné a rychlé, nicméně musíte počítat s tím, že se hadřík/vata poměrně rychle začerní a musí se vyhodit. Oproti jiným způsobům (např. voda s octem nebo citronem) je tato metoda méně šetrná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno