Toner
Komerční články

Díky nižším nákladům na tisk ušetříte nemalé finanční prostředky. Jak na to?

Každá tiskárna potřebuje nějakou náplň. V případě inkoustových tiskáren jsou to cartridge, v případě tiskáren laserových jsou to tonery. Zpravidla platí, že vybíráme tiskárnu podle účelu, ke kterému ji budeme používat. Je to zejména z toho důvodu, že inkoustové tiskárny se hodí více na kvalitní tisk fotografií, jelikož inkoust dokáže lépe prokreslit tištěnou předlohu, kdežto laserové tiskárny se zase zpravidla používají k tisku běžných dokumentů. Každý tisk ale něco stojí. Pojďme se podívat na to, jak můžete snadno efektivně ušetřit.

Toner
Toner

Proč se vyplatí alternativní náplně?

Obecně platí že náplně do inkoustových tiskáren jsou dražší než náplně do tiskáren laserových. V podstatě všechny značkové náplně jsou však velmi drahé, nezávisle na technologii tisku. Dokonce tedy pokud si pořídíte toner CE285A od alternativního výrobce, dostanete se zpravidla na pětinu ceny originálního toneru. Také u laserové tiskárny tak můžete ušetřit násobky ceny originálu. Alternativní tonery jsou přitom velmi kvalitní. Musíte akorát nakoupit u ověřených dodavatelů, kteří dodávají výrobky s potřebnými certifikacemi, jež mimo jiné zaručují vysokou kvalitu tisku. Tisk je tedy ve výsledku:

  • Za výrazně nižší cenu
  • Při srovnatelné kvalitě

Argumenty pro alternativy jsou jasné

A v takovém případě zkrátka není důvod přemýšlet dále. Zkrátka a jednoduše se to vyplatí. Ještě více potom můžete ušetřit v případě inkoustových tiskáren. Ty mívají zpravidla náplně oddělené pro černou barvu a pro ostatní barvy. Můžete zvolit buď originální cartridge Lexmark, nebo se opět poohlédnout po výrazně levnější alternativě. Pokud si pořídíte originál, počítejte s tím, že příplatek je v zásadě neúměrně vysoký. Přesto, hlavně u inkoustových tiskáren, hledáte-li opravdu nekompromisní kvalitu, třeba pro profesionální prvotřídní fotografický tisk, je originál stále vhodná volba.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.