Komerční články

Nadechněte se čerstvého a kvalitního vzduchu!

Kvalita, teplota či proudění vzduchu v místnosti je často předmětem sváru jak mezi samotnými osobami obývajícími dané místnosti, tak lidmi zodpovědnými za účty za energie. Co s tím? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá!

Nekvalitní vzduch v místnosti může vést k bolesti hlavy, zvýšené únavě, podráždění očí, ztíženému dýchání a dalším jevům, které negativně ovlivňují náš soukromý i profesní život. Na druhou stranu, udržet v místnosti kvalitní vzduch bez větrání není (pouze) na první pohled snadné.

Řešení tu však je, je jím tzv. rekuperace, kdy v rámci systému řízeného větrání dochází k postupné výměně nekvalitního vzduchu z interiéru za kvalitní vzduch zvenčí, a to bez nutnosti kolísání teplot či zvýšených nákladů na energie. V rámci rekuperace dochází k ohřívání výměníků rekuperačních jednotek vzduchem proudícím z interiéru ven a naopak, studený vzduch proudící do interiéru je v těchto výměnících ohřát, případně také zbaven nečistot, nadměrné vlhkosti apod. Opětovně využít lze až 95 % teploty vzduchu proudícího zevnitř ven. V porovnání s klasický větráním, které vzduch z místnosti vypouští bez užitku, dochází k výrazné úspoře za energie.

Rekuperace se rovněž obejde bez zvýšenému proudění vzduchu či hluku motorku, jak je tomu u klasické ventilace. I proto dnes rekuperaci nacházíme častěji jako preferovaný způsob udržení vysoké kvality komfortu pobytu v zařízeních, jako jsou např.

  • restaurace,
  • hotelové pokoje, místnosti v rodinných domech,
  • konferenční místnosti, školicí místnosti, prodejny apod.,
  • kanceláře.

Další výhodou systémů řízeného větrání je, že jejich instalace nemá zásadní vliv na stávající dispozice nemovitosti, nežádají si velký prostor ani zásadní stavební úpravy, jednoduše dochází k vytvoření otvoru ve zdech, do kterých jsou následně zasunuty rekuperační jednotky. Pokud jste majitelem rezidenční nemovitosti a řešíte otázku větrání, řešením pro vás mohou být jednotky Zehnder ComfoSpot 50 určené k odvětrání jedné místnosti, případně jednotky Zehnder ComfoAir Q určené k řízenému větrání v rámci více místností.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nadechněte se čerstvého a kvalitního vzduchu!