Lis na textil
Komerční články

Vyplatí se pořídit si termolis? Budete překvapeni, jak dostupný dnes je

Termolis najde celou řadu uplatnění nejen v profesionální sféře, ale i u každého, kdo je kreativní a baví jej zkoušet nové nápady a technologie. Termolisy se typicky uplatní třeba při výrobě reklamních předmětů, ale můžete je využít i doma pro všechny své originální a kreativní nápady. Je však třeba vědět, jaký stroj pořídit, co dovede a jak je můžete využít. Ve skutečnosti nejde už vůbec o drahou technologii, kterou by si mohly dovolit vlastnit jen větší firmy. Klidně si jej pořiďte i vy – poradíme, jak vybírat.

Lis na textil

Kde najde termolis využití?

Jedná se o zařízení, které dokáže zvolenou předlohu přenést na jiný povrch, typicky textil, ale třeba i keramiku nebo jiný materiál. Termolis na hrnky vám tak může vytvořit zcela originální sadu hrníčků, které můžete využít u vás doma, ale třeba je také prodávat nebo jimi obdarovat své blízké.

Velmi populární je samozřejmě lis na textil. Díky němu můžete vyrábět oblíbené potisky na trička, bundy, čepice nebo jakýkoliv jiný textilní materiál. Tyto lisy se zaměřují na potisk plochých materiálů. Existují ale také termolisy, které bez potíží zvládnout potisknout také trojrozměrné objekty. Kromě hrnečků jsou to třeba i obaly na mobilní telefony či cokoliv jiného. Takové stroje bez potíží zvládají i hrubší povrchy – technologie je dnes již skutečně pokročilá.

Najde využití i u vás doma?

Může velmi snadno, ale ujistěte se, že pro termolis máte vhodné technické zázemí. Je nutné ujistit se, že máte doma správně vyladěnou elektroinstalaci, která zvládne naráz i větší odběr elektrické energie. Termolisy jsou totiž v tomto směru poměrně náročné a například ve starších objektech by mohlo docházet k potížím. Jinak se ale jedná o poměrně snadno instalovatelný a ovladatelný přístroj. Vše funguje relativně intuitivně, takže se se strojem naučí lehce pracovat i úplný začátečník.

Zdroj obrázku: Zamrznuti tonovi / Shutterstock.com