Komerční články

Jak vybrat správné osvětlení do jednotlivých místností?

Během dne je správné využívat především denního světla. V pozdních hodinách, stejně jako v podvečer v zimním období je však daného světla nedostatek. Je tedy nezbytné nahradit ho umělým osvětlením. Jak na to? Podívejte se spolu s námi na několik tipů. Začneme tím, jaké zvolit lustry do ložnice. Zde by měl být závěsný lustr klíčovým prvkem celého prostoru. V první řadě je dobré zaměřit se na jeho vzhled, jelikož by měl s celkovým nádechem ložnice dobře ladit. Druhým parametrem výběru by měla být určitě možnost využít různé žárovky. Pokud to nebudou ty klasické, zkuste třeba standardní úspornou, nebo LED žárovku.

shutterstock_52269487

Nezapomínejte na noční stolky

Centrální osvětlení ložnice se hodí ve chvíli, kdy jsou vzhůru oba partneři – například ráno či večer před spaním. Co je ale nedílnou součástí každé ložnice, to je také noční stolek. Právě na něm by poté neměly chybět lampy do ložnice. Tedy menší pokojové lampičky, které mohou nabídnout světlo jenom tomu, kdo ho potřebuje. Díky tomu tak osvětlí jenom část místnosti a druhý partner může spokojeně spát. To se může hodit v celé řadě situací, kam patří třeba:

  • Čtení knížky nebo časopisu.
  • Sledování televize a potřeby světla.
  • Snaha o usnutí, pokud nemáte rádi tmu.

Co se hodí do obývacích pokojů?

V ložnici je to tedy svítidlo centrální, které by mělo osvětlovat celý prostor místnosti. Totéž může platit i v pokoji obývacím. Ten však lze doplnit ještě jednou možností. Ta se stane praktickou volbou v případě potřeby intimnějšího osvětlení, stejně jako bude zajímavým designovým doplňkem. Doporučujeme se zaměřit na lampy do obýváku, konkrétně na typy, které jsou volně stojící. Ty postavíte ideálně do rohu celé místnosti, popřípadě do prostoru k vaší pohovce. Zatímco design je dobré vybírat dle vašeho vkusu, z hlediska funkčnosti doporučujeme možnost regulace intenzity světla.

S výběrem lampy a osvětlení nejen do interiéru Vám s radostí pomohou odborníci z eshopu Uni-svitidla.cz.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *