Nemovitost
Komerční články

Nenechte se napálit od zkušeného obchodníka

Pokud prodáváte nemovitost a rozhodnete se nevyužít služeb makléře, musíte si při prodeji dát pozor na zkušené investory, kteří se o vaši nemovitost budou zajímat. Prodat nemovitost rychle a za dobrou cenu vyžaduje totiž určité zkušenosti a znalosti, jinak se stanete snadnou kořistí ostřílených obchodníků s nemovitostmi. Profesionální realitní makléř se nenechá zatlačit do nevýhodných nabídek a neprodá pod cenou. Zná totiž dobře taktiky investorů a umí na ně odpovědět. Dokážete se jim ale ubránit i vy?

Nemovitost
Nemovitost

Hledání chyb, které sníží cenu

Přijde kupec, byt by rád koupil, ale neustále se mu něco na nemovitosti nelíbí. Najde tolik chyb, že jste nakonec rádi, když mu nemovitost prodáte jenom o půl milionu levněji. Dobrý makléř ví, že hledání chyb je jedním z nejčastějších triků zkušených obchodníků a určitě mu na něj neskočí.

Ukotvení ceny a časové omezení nabídky vás připraví o statisíce

Mezi investory do nemovitostí se této taktice říká stanovení kotvy či ukotvení ceny. Dům stojí 7 milionů. Investor nabídne prodejci maximálně 6 milionů. Postupným vyjednáváním udělají kmpromis 6,5 milionu. Obchod je uzavřený a prodejce během chvilky přišel o půl milionu korun.

Nebo vám kupec nabídne nižší cenu a nabídku časově omezí tak, abyste se museli co nejdříve rozhodnout. Většina prodejců pod takovým tlakem ustoupí a nemovitost prodá pod cenou, protože si myslí, že investor ztratí o koupi zájem. Tento časový tlak je přitom trikem, který není jednoduché prokouknout a pouze zkušení obchodníci dokážou téhle lsti úspěšně odolat. Vyjednávání o ceně s ostříleným investorem není nic jednoduchého a většinou je lepší ho přenechat zkušeným makléřům, kteří jsou zvyklí vybojovat dobrou cenu.

Investoři

I software pomáhá investorům tlačit ceny dolů

Investoři často používají softwary, které monitorují veškerou inzerci. Zaznamenávají cenu nemovitosti, jak jste ji snižovali, jak dlouho se nemovitost prodává atd. Software upozorní na dlouhodobě neprodané nemovitosti, odfiltruje inzerci realitek a umí i automaticky rozesílat dopisy na danou adresu. Díky těmto informacím vás může investor tlačit do nevýhodné ceny.

Prodat nemovitost vypadá jako jednoduchá záležitost, ale jak už teď víte, na cestě vás čeká spousta pastí, které samoprodejce možná nikdy neodhalí. A nejspíš tak ani nezjistí, že kdyby spolupracoval se zkušeným profesionálem, vydělal by i po odečtení provize realitnímu makléři mnohem více.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.