Komerční články

Přinášíme vám 5 aktuálních trendů pro luxusní ložnici

Ložnice je svatyní každého bydlení. Měla by být příjemná, navozovat pocit klidu a měli byste se v ní cítit příjemně. Dnešní moderní doba se čím dál více přiklání k udržitelnosti a přírodním materiálům, což jsou mimochodem přesně ty prvky, které ložnici dodají kýženou atmosféru. Které další trendy si v ložnici našly své místo?

Zdroj: https://unsplash.com/photos/CbZ4EDP__VQ

1. Luxusní matrace, které navozují pocit beztíže

Nejspíš jste již slyšeli o matracích se zónami, které mají ložnou plochu rozdělenou na různé tvrdosti podle toho, kterou částí těla na ni uléháte. Tento trend překonaly luxusní matrace Curem, které se pyšní unikátní technologií poskytující dokonalou oporu vašemu tělu bez ohledu na to, jaká je vaše hmotnost nebo jakou spánkovou polohu preferujete.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/CbZ4EDP__VQ

Konstrukce a technologie matrací čerpá poznatky z technologií, jež se používají při letech do vesmíru. Vznikají díky nástřiku paměťové pěny s velmi vysokou objemovou hmotností. Díky tomu dokážou maximálně zmírnit tlak působící na vaše tělo, uvolnit svalstvo a podpořit hluboký spánek. Při spaní na těchto matracích budete prožívat zážitek, který je srovnatelný se stavem beztíže. Technologie Curem IQ Comfort dokáže optimalizovat tlak na tělo v závislosti na hmotnosti spáče i tvaru jeho postavy. Díky stavu odlehčení nemáte tendenci střídat spánkové polohy tak často, což se odrazí na klidnějším spánku.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/vhztm9QC0L0

Pro výrobu matrací se využívají pouze materiály pocházející z evropské produkce, které splňují nejpřísnější evropské normy. Výrobky jsou následně testovány ve spánkové laboratoři SleepLab ve Švýcarsku. Pocit stavu beztíže, které matrace nabízejí, si můžete vyzkoušet na některé z kamenných prodejen, které najdete po celé České republice. Matrace jsou opatřeny snímatelným potahem, který můžete jednoduše vyprat v pračce.

2. Prostorově nenáročné postele bez bočnic

Nezpochybnitelné místo v každé ložnici má postel. Z hlediska designu patří k těm nejoblíbenějším velké čalouněné postele s vysoko položenou ložnou plochou. Současné trendy se však uchylují k minimalisticky pojatým postelím, a proto si srdce mnoha spáčů získaly postele bez bočnic na platformě. Dostupné jsou v mnoha stylech a provedeních. Společným jmenovatelem však je úzkoprofilový vzhled. Rám platformové postele činí pouze plochá základna, na které leží matrace. Základna přitom může stát na kratších nožkách, být položená na zemi nebo levitovat ve vzduchu. Díky jednoduchému a čistému stylu propůjčuje postel bez bočnic ložnici vzdušnost.

3. Teplé barvy v centru pozornosti

Zatímco dříve se tradovalo, že do ložnice patří spíše studenější barvy, jelikož navozují pocit chladu a v chladných místnostech se lépe spí, dnes se trend obrací. Stále větší zájem panuje o „teplejší“ vzhled ložnice. Minimalismus a strohost vystřídala osobitost. Obvykle lidé chtějí, aby ložnice vystihovala jejich osobnost. Důraz se klade na čelo postele, které bývá dominantou ložnice. Může být čalouněné a zdobené čalounickými prvky nebo třeba dřevěné. Stěna za čelem může být zdobena štuky nebo stěrkami. Z hlediska barev stojí v centru pozornosti oranžová, hořčicová nebo tlumenější odstíny červené. Do zapomnění však neupadá ani bílá, šedá nebo zelená.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/4sDvPgKK4jE

4. Přírodní materiály a motivy

Do ložnice mají vstup povolen přírodní materiály a florální motivy. Pokud je to možné, měl by být nábytek vyrobený z masivu, který krásně voní a díky svému přírodnímu původu je vhodný také pro alergiky. Dřevo se může objevit také na podlaze nebo jako obklad stěn. Kromě dřeva můžete obklad vyřešit i kamenem. S kamenem však pracujte opatrně. Při nadměrném použití by se vaše ložnice mohla proměnit v nevlídnou jeskyni. Doplňkový nábytek, jako je například křeslo, může být vyrobený z ratanu. Příjemně se vám bude spát v bavlněném či lněném povlečení. Na ložním prádle, ale i dalším bytovém textilu se mohou objevit motivy květin a listů.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/WMcitUcSgEg

 

5. Decentní osvětlení

O navození intimní i relaxační atmosféry se postarají svítidla. Zatímco doposud byly lampičky nejčastěji umístěny na nočním stolku vedle postele, moderní trendy velí jejich instalaci raději na stěnu. Díky nástěnným lampám bude prostor vypadat čistěji a vzdušněji. Na nočním stolku také budete mít více prostoru na knihy a další nezbytnosti. Pokud se nechcete pouštět do vrtání stěn, dejte si na noční stolek lampu menších rozměrů, ale s možností stmívání světla. Také éra masivních lustrů začíná být pomalu u konce. Vsaďte spíše na decentní stropní svítidlo s textilním stínidlem.