Komerční články

Krbové nářadí a další doplňky krbu. Na co nezapomenout?

[dropcap]N[/dropcap]ěkdo se může ve svém domě kochat pohledem na klasický krb, jiný má krbová kamna a majitelé bytů se uchylují k alternativám, jakými jsou takzvané bio krby. Pokud však pomineme poslední možnost a zaměříme se na klasické varianty, ve kterých netopíme lihem, ale dřevem nebo briketami, je třeba myslet také na příslušenství. To nám totiž usnadní nejenom zátop, ale třeba i přikládání, údržbu ohně, nebo čištění. Pojďme společně zjistit, jaké máte na našem trhu možnosti.

Začínáme zapálením ohně

Klasický postup je v tomto směru známý. Nasekání třísek, vystlaní krbu novinami a zapálení s použitím krbových zápalek. Samozřejmě ne vždy musí být tato klasická cesta tou jedinou. Moderní možností, která je spojena s jednoduchostí a rychlostí je podpalovač. Ten je dnes na trhu k dostání v různých variantách. Někdo vsadí na tuhou, v podobě drobných kostiček, jiný zase zkusí možnosti tekuté, nebo gelové. V obou případech je postup stejný – umístění nebo nalití podpalovače a jeho zapálení.

screen-podpalovac

Novinkou v daném sortimentu jsou však podpalovače ekologické. Ten totiž na rozdíl od zmíněných variant neobsahuje žádné chemické složky. Vyroben je výhradně z dřevité vlny. A tak pokud nechcete riskovat případný zápach, nebo kouř s chemickými složkami, zvolte právě tuto možnost. A to samozřejmě i ve chvíli, kdy vám záleží na přírodě. Pozitiva této možnosti jsou i jiná, a to konkrétně:

  • Dobrá dostupnost
  • Nízká cena
  • Dlouhá životnost
  • Jednoduché a rychlé zapálení

Postupně přikládáme

Jakmile už oheň pomalu dohasíná, je ideální chvíle k tomu, abychom přiložili. Můžeme sice topit briketami, ale mnohem lepší atmosféru přinese kvalitní naštípané dřevo, které máme uskladněno venku, či v kůlně. Málokomu by se ale chtělo chodit při každém přiložení desítky metrů daleko. Proto je dobré si poblíž krbu vytvořit zásobu. Polena však nepokládejte na zem, ale raději zvolte koš na dřevo ke krbu. Ten nejenom pojme dostatečné množství dřeva, ale zároveň se může stát také příjemným estetickým doplňkem vašeho domu.

screen-kos-na-drevo

Důvodem, proč může skutečně vynikat, je široká škála tvarů a materiálů. Klasikou je samozřejmě litinová konstrukce, ve standardních tvarech. Stejně tak lze ale využít i něco modernějšího, jako koše vyrobené z plsťové látky, které nadchnou možnostmi barevných kombinací. Vše poté doplňují i varianty nejmodernější, a to skleněné – samozřejmě ze skla pevného a tvrzeného.

Jak na starost o oheň

Pokud se vše povedlo a oheň hoří, je samozřejmě mnohdy třeba polena pravidelně rozhrabovat, aby prohořívala rovnoměrně. Vzhledem k žáru to jenom těžko zvládneme rukou, nebo provizorními pomůckami. Pokud nemáte v plánu kompromisy, je jasnou volbou krbové nářadí. I to se může stát nejenom praktickým, ale i designovým doplňkem do vašeho interiéru. Základem by samozřejmě měl být stojan, ve kterém bude umístěno. Klasikou v tomto směru bývají tři části, ale problémem není třeba ani rozšířená verze s několika pomůckami navíc.

[box type=“warning“ ]

Pokud je něco, co by tento sortiment měl splňovat, potom je to kvalitní, žáru odolný materiál a také dostatečná délka, abychom se nepopálili ani mi. Na to má ale vliv také rukojeť, která by měla být samozřejmou součástí každého kusu. Mezi možnosti, které jsou aktuálně v tomto sortimentu k dispozici, se řadí jak kované nerez nářadí, tak i nářadí luxusnější, pro nejnáročnější zákazníky.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *