Komoda
Komerční články

Pořizujete si nábytek? Dbejte na výběr správného stylu

Uvažujete o nákupu nového nábytku do vašeho interiéru? Pokud ano, pak se vyplatí popřemýšlet především nad stylem, v němž bude konkrétní nábytek vyveden. Jestliže váháte a nevíte, oč by se mělo jednat, jste na správném místě. V následujících řádcích vám totiž jednotlivé styly nábytku přiblížíme a poukážeme na jejich charakteristické rysy a případné využití v  interiérech.

Komoda
Komoda

Skandinávský styl s nádechem severu

Jakási směs venkovského stylu a aristokratických prvků. Přesně takto se dá nazvat skandinávský styl. Samozřejmě ho značně ovlivňuje život v severských zemích. Je nadčasový, elegantní a plný harmonie. Barevně se prosazují hlavně odstíny šedé a mnohé světlé barvy, jež kompenzují nedostatek světla, jímž jsou severské oblasti charakteristické. Materiály jsou ryze přírodní a vládne jim dřevo.

Provence ve stylu Francie

Chcete mít romantický interiér se vším všudy? Pak vsaďte na styl provence. Vyznačuje se maximální harmonií a působí velmi romanticky. Většina domů nacházejících se v Provence se vyznačuje kamenem. Materiálů ale může být mnohem více. Terakotové dlaždice, tepané zdivo, obklad ve stylu kamene. To je jen malý výčet toho, co se v rámci stylu provence využívá. A samozřejmě levandule, typický znak kraje Provence.

Vesnický rustikální styl

Zdivo z velkých kvádrů, které nejsou z vnější strany opracované. Přesně takto se dá charakterizovat výraz rustika. Právě tento styl dokáže zvýraznit mimo jiné také spáry mez jednotlivými kameny. Rustika se často využívala již ve starověkém Římě. Dnes se hodí hlavně do venkovských stavení, kde zdůrazňuje tradice a eleganci starších dob. Typické jsou třeba masivnější komody do obývacího pokoje.

Moderní styl

Pod souslovím moderní styl si lze přestavit prakticky cokoli, nicméně jedná se o využití těch nejnovějších materiálů a kombinace spousty zajímavých barev. Hodně oblíbeným materiálem současnosti je například sklo. Volit je ale možné i jakékoli jiné. Vše by mělo být skombinováno s moderním LED osvětlením, které dodá celému interiéru ještě další rozměr.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.