Domů / Komerční články / Průvodce: jak připravit WPC terasu na zimu

Průvodce: jak připravit WPC terasu na zimu

Moderní materiály čím dál více nahrazují klasické dřevěné terasy, které vyžadují náročnou údržbu. Oblíbeným řešením je WPC terasa, která v sobě kombinuje výhody obou obsažených materiálů, tedy plastu i dřeva. V porovnání s klasickou dřevěnou terasou je údržba WPC terasy poměrně snadnou a časově nenáročnou záležitostí. Barvy jsou stálé, stejně jako tvar terasy.

Jak připravit WPC terasu na zimu

Jak připravit WPC terasu na zimu

Souboj WPC a dřevěných teras

Mnoho lidí od pořízení terasy odrazuje představa následné pravidelné údržby během celého roku. To však rozhodně neplatí v případě dřevoplastových teras, které představují moderní alternativu k dříve tolik využívaným dřevěným terasám. Je tedy zřejmé, že dobře zvolený materiál má zásadní vliv na následnou údržbu terasy. Co je třeba dodržovat při údržbě WPC terasy?

Každoroční údržba WPC terasy v pár krocích

Právě mnohem snazší údržbou se péče o dřevoplastovou terasu liší od péče, kterou vyžadují dříve dominantní dřevěné terasy. Nehledě na další finanční investice, které jsou nutné při pravidelném lakování rozsáhlé dřevěné plochy, jejím moření a aplikaci ochranných nátěrů.

Nutno je však počítat s tím, že zejména před zimou je základní údržba nutná i v případě materiálu WPC. Dřevoplastové terasa si žádá důkladné zametení a opláchnutí vodou, případně s dávkou saponátu. Není nutné používat žádný speciální prostředek. Žádoucí je důsledně odstranit mechy, které se mohou objevit zejména na stinných částech terasy. Odolné nečistoty lze odstranit také pomocí kartáče.

V případě dřevoplastové terasy už není další údržba ani zakonzervování povrchu potřeba. Plastové složky totiž velmi dobře odolávají nepříznivým klimatickým podmínkám i během delší zimy, při bohaté sněhové pokrývce.

Občasné důkladnější čištění

Po mnoha letech užívání však může povrch dřevoplastové terasy i přes pečlivou údržbu působit trochu zastarale. Původní vzhled mu navrátí důkladnější čištění. Majitelé dřevoplastových teras by se však měli důsledně vyhýbat používání parních čističů, které by mohly nenávratně poškodit strukturu terasy. Vhodným pomocníkem se naproti tomu stane vysokotlaký čistič, ovšem pod maximálním tlakem 80 barů.

Terasy vhodné k celoročnímu použití

Nejen díky neklouzavému povrchu lze dřevoplastové terasy využívat po celý rok, neboť na rozdíl od dřevěných teras na nich nehrozí nepříjemný pád. Proč si tedy nevychutnat krásný podzim z pohodlného zahradního křesla na terase, ve společnosti teplé deky, hrnku horkého čaje a nějaké zajímavé knižní novinky…? A v zimě v obklopení sněhu bude venkovní idyla opravdu dokonalá!

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.