Domů / Komerční články / Jakou tiskárnu do kanceláře? Orientujte se podle speciálních funkcí i počtu stránek, které vytisknete za měsíc

Jakou tiskárnu do kanceláře? Orientujte se podle speciálních funkcí i počtu stránek, které vytisknete za měsíc

Kde jsou ty časy, kdy se písemnosti množily cyklostylem. Naštěstí jsou dávno pryč a my dnes máme mnohem sofistikovanější způsoby tisku. Ty můžeme uplatnit nejen v zaměstnání, ale v pohodě i v domácí kanceláři. Současný trh nabízí velký počet moderních inkoustových i laserových tiskáren. Jakou si zvolit?

Tonery

Tonery

Vybíráme tiskárnu do kanceláře

Jestliže váháte nad tím, jakou tiskárnu si vybrat, je třeba si zejména ujasnit:

  • na co a kde ji budete používat,
  • kolik stránek vytisknete měsíčně,
  • měla by mít tiskárna i speciální funkce?

Jakmile budete znát odpovědi, už si rychleji správnou tiskárnu vyberete. Obvykle totiž platí, že pro občasný černobílý nebo barevný tisk stačí levná domácí tiskárna s pořizovací cenou okolo 1 500 Kč. Živnostníci většinou sáhnou po černobílé laserové tiskárně, protože tisknou mnohem více. Máte-li v úmyslu tisknout černobíle, barevně včetně fotografií, vybírejte inkoustovou multifunkční tiskárnu. A když budete tisknout hlavně fotografie, pak to chce koupit kvalitní fototiskárnu.

Zajímavá tiskárna Samsung XPress SL-M2070W

V domácí i menší firemní kanceláři jistě užijete laserovou černobílou multifunkční tiskárnu Samsung XPress SL-M2070W, jež nabízí vedle tisku také skener, kopírku. Za minutu vytiskne až 20 stránek. Zároveň s tiskárnou si můžete i do zásoby koupit toner Samsung M2070W, abyste ve chvíli, kdy vám barva v tiskárně dojde, nebyli nemile překvapeni jeho nepřítomností v kanceláři. Dnes už sice není problém objednat tonery v internetovém obchodě s termínem dodání do druhé dne od objednání. Ale jistota je jistota.

Tonery od firmy HP

Vedle kvalitních tiskáren značky Samsung jsou v nabídce kamenných prodejen i řady e-shopů produkty od firmy HP. Patří k žádaným a oblíbeným tiskárnám, které najdete v mnohých kancelářích ve firmách i doma. Tonery HP bývají obvykle k dodání jako originály, nebo kompatibilní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kompatibilní toner je plnohodnotnou náhradou za originální s tím, že jeho používání je výrazně levnější. Dochází tak ke značným úsporám tiskových nákladů, a to se počítá.

Ať si zvolíte tiskárnu od jakéhokoliv výrobce, vždy se při výběru dívejte na její poměr cena/výkon.

Zdroj obrázku:
Proxima Studio / Shutterstock.com

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.