Schodiště
Komerční články

Schodiště ze dřeva i obklady schodiště betonového. Co si vyberete do interiéru vy?

Schodiště je samozřejmě nedílnou součástí každého domu, který je vícepodlažní. Přitom se nemusí nutně jednat pouze o funkční prvek, ale také o zajímavou designovou dominantu prostoru. Schodiště zkrátka může být stylové. Abyste takové schodiště mohli doma mít i vy, je ideální nechat si jej vyrobit na míru. Výrobu dřevěných schodišť zajišťuje řada firem, přičemž si můžete nechat třeba obložit také vaše stávající schodiště betonové.

Schodiště
Schodiště

Dřevěná schodiště pro různé prostorové dispozice

Typickým materiálem pro výrobu schodiště je dřevo. Vyznačuje se vysokou kvalitou, má dlouhou životnost a jeho cena přitom není astronomická. Dřevo je zkrátka ideálním stavebním materiálem. Skvěle se také hodí na výrobu schodiště do dispozičně omezených prostor. V tomto případě jsou velmi populární takzvané mlynářské schody. Ty mají střídavě přesazené nášlapy, a tak jsou schopny zajistit jednak pohodlný krok, ale zároveň tímto způsobem uspořit místo. Schodiště lze realizovat v různých provedeních, a to nejčastěji zejména:

  • Přímé
  • Pravotočivé a levotočivé
  • Kombinované

Dřevěná schodiště se vyznačují typicky samonosnou konstrukcí, která může být z různých druhů dřeva. Vždy pochopitelně záleží na tom, jak tvrdé a kvalitní dřevo budete chtít a kolik jste ochotni za schodiště ve výsledku zaplatit. Pokud se jedná o povrchové úpravy, uplatní se zde speciální nátěry na schody a pochozí laky, které bývají protiskluzové.

Máte doma betonové schodiště?

Některé domy mají klasická betonová schodiště. Pokud máte schodiště stávající, ale chcete mu dopřát moderní vzhled, můžete využít také obklady betonového schodiště. To je možno realizovat buď parketami nebo dlažbou, ale z vizuálního i funkčního hlediska jsou mnohem oblíbenější nášlapy na schody ze dřeva. Dřevo je totiž příjemné na pohled i na dotyk a jedná se o tradiční obkladový materiál.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.