Komerční články

Moderní stínicí technika dodá atraktivní vzhled i ušetří peníze

Rolety nebo venkovní žaluzie jsou stále více oblíbené a není divu. Opravdu kvalitní stínicí technika totiž nabízí mnoho výhod, které dokáží bydlení zpříjemnit. Jaké jsou v současné době možnosti? To se dočtete v našem článku.

Je z čeho vybírat

  • rolety – textilní, bambusové, římském předokenní,
  • žaluzie – horizontální, vertikální, dřevěné interiérové, plisé,
  • závěsy a záclony,
  • sluneční plachty,
  • slunolamy.

Sstínící technika

Bezpečnostní prvek

Prví funkcí, o které se musíme zmínit je bezpečnost. Moderní stínicí techniky zvyšují bezpečnost domova. Zvláště pak kvalitně zkonstruované předokenní rolety slouží jako náročná překážka pro zloděje.

Moderní kousky je možné vybavit pohonem, který zajistí, aby se rolety automaticky stahovaly a vytahovaly v určitý čas a vypadalo to, že jste i během dovolené doma. Moderní systémy mají také další bezpečnostní prvky, které zabrání zranění při obsluze.

Ochrana soukromí

Správně navržená stínící technika dokáže zajistit při správném nastavení, že do interiéru bude pronikat denní světlo, ale cizí pohledy z ulice nic neuvidí. Večer nebo v noci je pak možné rolety stáhnout úplně a zakrýt tak celá okna.

Příjemné prostředí

Žaluzie a stínicí technika obecně jsou tak skvělými pomocníky pro letních vedrech. Venkovní žaluzie dokáží udržet až 94 % tepelné energie a odstíní až 80 % světelného záření. To dokáže vytvořit příjemné prostředí i bez klimatizace. Nutno podotknout, že se jedná o venkovní žaluzie, které jsou až 10krát účinnější než žaluzie venkovní.

Stejné vlastnosti nabízejí také předokenní rolety. Tento druh rolet navíc dokáže v zimě snížit tepelné ztráty a to až o 30 %, což má značný vliv na náklady za vytápění.

Dopřejte si příjemné prostředí
Dopřejte si příjemné prostředí

Dokonale sladěné s domem

Moderní stínicí technika už dávno nevypadá, jako ta z let minulých, kdy se jednalo o žaluzie a rolety, které vzhled domu spíše kazily, než vylepšovaly. Dnes je tomu naštěstí jinak a stínicí technika má moderní design, který celý dům podtrhne.

Tisíc různých barev a odstínů

Pokud už jste se rozhodli, že chcete stínicí techniku, otázkou zůstává jakou. Existuje několik typů lamel, které možné nalakovat na nejrůznější odstíny, což umožňuje sladit jejich vzhled s fasádou domu, dveřmi nebo garážovými vraty či okny.

U předokenních rolet výrobci také nabízí speciální fólie s motivy různých druhů dřevin. Fólie navíc nemají pouze funkci dekorativní, ale jsou také kvalitní a odolné proti mechanickému poničení a nabízejí jednodušší údržbu. Fólie také chrání rolety před slunečním zářením. To vše prodlužuje životnost rolety.

Co jsou screenové rolety?

Tento druh rolet filtruje ostré sluneční světlo, které pak v interiéru působí přirozeně. Díky tomu je dům chráněn před přehříváním a je v něm příjemné klima. Jejich výhodou je také to, že zabrání cizím pohledům, ale nijak nebrání ve výhledu ven.

Díky použitému materiálu, skelné vlákno potažené PVC, jsou rolety pevné a zároveň jsou ochranou proti UV záření. To zabrání blednutí nábytku, podlahy i koberce. Screenové rolety se prodávají v nejrůznějších odstínech a typech. Je možné zvolit typ vnitřní i venkovní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *