Domů / Blogy / Mladá rodina se musela stěhovat kvůli dluhům

Mladá rodina se musela stěhovat kvůli dluhům

Příběh, který vám budu dnes vyprávět, je životní zkušeností jedné mladé rodiny, která nechce být jmenována. Měli dluhy v docela velké výši u různých společností (převážně nebankovních) a už to vypadlo, že zůstanou na ulici, když našli řešení. Budu citovat z dopisu:

“ Dobrý den Michaelo, rád bych vám řekl náš příběh o stěhování.
Když jsem před pár lety zjistil, jak jsme s přítelkyni zadluženi, nebylo mi z toho vůbec dobře. Do té doby jsem nic neřešil, ona platila účty, až přicházel jeden dopis za druhým a samé výzvy k úhradě. Celé noci jsem nespal a přemýšlel jak dál. Splátkový kalendář nebyl možný, protože jsme prý neplatili včas. Denně nám telefonovali a klepali na dveře a chtěli svoje peníze. Moje výplata bohužel nestačila, splácení půjček a uživení rodiny nás totálně zničilo. Neměli jsme žádný extra majetek, žili jsme skromně. Vím, že půjčky byla blbost, ale už bylo pozdě brečet. Přítelkyni se z toho zhroutila, začala brát prášky na uklidnění a já fakt nevěděl co mám udělat. Strašně období, ještě teď mám z toho divný pocit.
Bydleli jsme v bytě 1+1 v osobním vlastnictví, který jsem dostal po bratrovi. Chtěli jsme se jednou přestěhovat do většího. Sousedka, se kterou jsem si rozuměl a byla jako moje druhá máma mi poradila, ať byt prodám a zaplatím dluhy a jdeme do podnájmu, jinak nám přijde exekuce a byt nám vezmou. Měla pravdu. Poslední dopisy byly už výzvou předsoudní a byt by mi asi fakt časem vzali. Rozhodnutí nebylo jednoduché, nechtěl jsem přijít o majetek. Nebylo však vyhnutí. Během dvou týdnů se mi podařilo najít kupce, zaplatit dluhy a ještě zůstalo na kauci a vybavení do nového bytu. Podařilo se nám sehnat třípokojový byt a přestěhovat se během dvou dnů, sice do podnájmu, ale bez dluhů. Takže naše druhé stěhování v životě, bylo kvůli dluhům, ale jsme teď spokojeni. Bydlíme už šestým rokem v pěkném bytě, našel jsem si novou, lépe placenou práci, vzal si přítelkyni za manželku a máme dva báječné kluky :-). P.V. s rodinou“

Co si více přát, že? Život je studnice poznání a příběhů. Napište mi ten váš, ráda ho zveřejním. Michaella

(zdroj obrázku:partmentsinthealps.com)

O blogerka Michaella

Život mě naučil žít pro krásu z pěkných okamžiků a vážit si každého nového dne.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.