Blogy,  Bydlení,  Byty,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Mladá rodina se musela stěhovat kvůli dluhům

Příběh, který vám budu dnes vyprávět, je životní zkušeností jedné mladé rodiny, která nechce být jmenována. Měli dluhy v docela velké výši u různých společností (převážně nebankovních) a už to vypadlo, že zůstanou na ulici, když našli řešení. Budu citovat z dopisu:

“ Dobrý den Michaelo, rád bych vám řekl náš příběh o stěhování.
Když jsem před pár lety zjistil, jak jsme s přítelkyni zadluženi, nebylo mi z toho vůbec dobře. Do té doby jsem nic neřešil, ona platila účty, až přicházel jeden dopis za druhým a samé výzvy k úhradě. Celé noci jsem nespal a přemýšlel jak dál. Splátkový kalendář nebyl možný, protože jsme prý neplatili včas. Denně nám telefonovali a klepali na dveře a chtěli svoje peníze. Moje výplata bohužel nestačila, splácení půjček a uživení rodiny nás totálně zničilo. Neměli jsme žádný extra majetek, žili jsme skromně. Vím, že půjčky byla blbost, ale už bylo pozdě brečet. Přítelkyni se z toho zhroutila, začala brát prášky na uklidnění a já fakt nevěděl co mám udělat. Strašně období, ještě teď mám z toho divný pocit.
Bydleli jsme v bytě 1+1 v osobním vlastnictví, který jsem dostal po bratrovi. Chtěli jsme se jednou přestěhovat do většího. Sousedka, se kterou jsem si rozuměl a byla jako moje druhá máma mi poradila, ať byt prodám a zaplatím dluhy a jdeme do podnájmu, jinak nám přijde exekuce a byt nám vezmou. Měla pravdu. Poslední dopisy byly už výzvou předsoudní a byt by mi asi fakt časem vzali. Rozhodnutí nebylo jednoduché, nechtěl jsem přijít o majetek. Nebylo však vyhnutí. Během dvou týdnů se mi podařilo najít kupce, zaplatit dluhy a ještě zůstalo na kauci a vybavení do nového bytu. Podařilo se nám sehnat třípokojový byt a přestěhovat se během dvou dnů, sice do podnájmu, ale bez dluhů. Takže naše druhé stěhování v životě, bylo kvůli dluhům, ale jsme teď spokojeni. Bydlíme už šestým rokem v pěkném bytě, našel jsem si novou, lépe placenou práci, vzal si přítelkyni za manželku a máme dva báječné kluky :-). P.V. s rodinou“

Co si více přát, že? Život je studnice poznání a příběhů. Napište mi ten váš, ráda ho zveřejním. Michaella

(zdroj obrázku:partmentsinthealps.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *