Zajímavé tipy na obývací stěny

0
207

[dropcap]O[/dropcap]bývací stěny jsou již léta nedílnou součástí mnohých obývacích pokojů. V dobách minulých ale přeci jenom vypadaly obývací stěny poněkud jinak, než je tomu dnes. Obývací stěny let minulých byly typické poměrně masivním provedením a velkými rozměry. Jednalo se fakticky o skříně, jež pokrývaly prostor celé stěny než jakéhokoli dalšího místa. Dnes jsou obývací stěny mnohem jednodušší a často se skládají pouze z několika skříněk, televize a některých dalších drobných doplňků. Obývací pokoj s takovýmito moderními obývacími stěnami vypadá mnohem vzdušněji a zajímavěji, než by tomu bylo s nějakým masivním nábytkem. Podívejme se tedy podrobněji na to, z čeho se moderní obývací stěny skládají, a uveďme několik zajímavých typů obývacích stěn.

shutterstock_99244016

[box type=“note“ ]

Z čeho jsou obývací stěny složeny

Obývací stěny jsou složeny především z menších skříněk, jež jsou buď integrovány v jednom kusu, anebo se rozprostírají vkusně přímo po stěně v obývacím pokoji. Součástí elegantní stěny do obývacího pokoje by měly být i police. U některých stěn je typická pouze jedna jediná police, které se rozprostírá po celé délce stěny obývacího pokoje. Takováto police může být využita na položení rozličných dekorací anebo ji lze využít i jako místo, na němž budou uspořádány knihy. Nedílnou součástí prostoru obývacích stěn je i televize. Ta může být umístěna buď přímo na některé ze skříněk, anebo ji lze efektivně připevnit přímo na zeď. Často bývá součástí obývací skříně i dvd přehrávač anebo satelitní přijímač. Buďme ale konkrétní a soustřeďme se na některé typy obývacích stěn.

[/box]

Obývací stěna Kleopatra

Poměrně hodně oblíbeným typem obývací stěny je obývací stěna Kleopatra. Jedná se o luxusní obývací stěnu, která je vyrobena z vysoce kvalitního LTD lamina. Typické je pro ni provedení ve dvou základních barvách, jimiž jsou bílá a černá. Tato obývací stěna se určitě za krátký čas neohledí již jen díky tomuto barevnému provedení. Černobílý vzhled je doslova nadčasový a bude přesně sedět v jakémkoli interiéru obývacího pokoje. Stěna je lesklá, takže na sebe upozorní již na první pohled. Rozměrově se jedná o poměrně velkou stěnu, která má výšku 136,5 centimetrů. Hlavní součástí obývací skříně Kleopatra je klasická skříň tvaru písmene L, která je pověšena na zdi. Součástí stěny může být i televizor, který lze umístit jak na spodní skříň, tak i přímo připevnit ke zdi. Obývací stěna Kleopatra určitě nezklame i ve skutečně luxusně zařízeném interiéru. Naopak, stane se jeho nedílnou součástí.

Obývací stěna Bera

Moc hezky vypadá i obývací stěna Bera. Tato obývací stěna se vyznačuje různými aspekty. Složena je z následujících komponentů. Základem jsou dvě skříňky Bera 11 stelevizním stolkem Bera 7 o rozměrech 90/37/43cm. Nedílnou součástí celé obývací skříně Bera je i police na skříňku Bera 11 o rozměrech120/25/32cm. Důležitá je i komoda s vitrínou Bera 13. Posledními součástmi této obývací skříně jsou police Bera 12 a Skříňka Bera 4 s rozměry 60/96/32cm. Obývací stěna Bera je maximálně stylová a disponuje neotřelými úchyty skříněk. Pokud potřebujete v obývacím pokoji dostatečné množství úložného prostoru, pak jej budete s touto obývací stěnou mít. Tuto obývací stěnu lze sestavit jak přímo do klasického rodinného obývacího pokoje, tak i do pokoje určeného pro studenta anebo do kanceláře. Velkou výhodou této skříně je možnost sestavit si ji přímo na míru dle konkrétních prostor. Stěna je k dostání pochopitelně v demontovaném stavu. Pokud ji budete chtít koncipovat fakticky jakkoli, máte jedinečnou možnost a můžete tak učinit. Složení stěny je triviální a zvládne jej každý trochu zručný člověk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno