Komerční články

Vybíráme kvalitní venkovní rolety

[dropcap]Z[/dropcap]astínění interiéru je velmi důležité, a to jak v zimě, tak především v letním období, kdy se slunce dostává do interiéru v maximálním možném množství. V současné době lze řešit různými způsoby. Vynikající volbou je především venkovní zastínění v podobě venkovních rolet. To dokáže vytvořit z každého domu designově zajímavé sídlo, a navíc je toto zastínění i maximálně funkční. Výběr venkovních rolet je dnes skutečně pestrý a není problém vybírat celou řadu typů venkovního zastínění. Zaměřme se tedy nejen na výběr, ale i na spolehlivého dodavatele venkovních rolet.

Zdroj obrázku: Almma.cz
Zdroj obrázku: Almma.cz

Spolehlivé venkovní rolety od společnosti Almma

Než přejdeme k samotným možnostem pořízení rolet, určitě je vhodné představit si společnost Almma s.r.o., která nabízí široké portfolio vysoce kvalitních rolet. Zpočátku se tato společnost zabývala především výrobou a montáží hliníkových rolet a také rolovacích garážových vrat. Postupem času ale došlo k rozšíření výroby o veškerou stínící techniku. O tomto faktu se ostatně můžete přesvědčit přímo na webu almma.cz. Jestliže budete potřebovat okna anebo stínící techniku i atypických rozměrů, nebude to žádný problém a budete si moci vybrat přesně podle svých představ. Venkovní rolety nabízí Almma s.r.o. v pestré paletě provedení. Podívejme se na ně tedy podrobněji.

Venkovní rolety pro dodatečnou montáž

Venkovní rolety pro dodatečnou montáž představují typ rolet, který je možné instalovat do již hotových staveb bez jakýchkoli stavebních úprav. Tyto venkovní rolety jsou designově skvěle provedené a nabízejí i celou řadu ostatních výhod. Především jsou schopny přinést maximální tepelnou úsporu při vytápění konkrétního rodinného domu. V letním období s těmito venkovními roletami nebudete potřebovat kupovat nákladnou klimatizaci. Jsou schopny v interiéru udržet poměrně chladno. Jedná se o rolety, jež dokážou zamezit okolnímu hluku a ochrání dům před zloději. Zapomenout nelze ani na to, že se jedná o zcela bezúdržbové rolety. Koupit lze tyto rolety v různých designových podobách. Klasiku představuje moderní hliníkový vzhled, ale moc hezké jsou i bílé varianty s různě tvarovanými pouzdry.

[box type=“success“ ]

Venkovní rolety se schránkou pod omítku

Pokud chcete mít ve vašem domě rolety, které budou mít skrytou schránku pod omítkou, pak samozřejmě není problém. Tyto rolety jsou tedy přímo integrovány v samotné stavbě, takže v případě nestažení není vidět žádné pouzdro. Jde o rolety, o nichž je nutné přemýšlet již v průběhu stavby anebo rekonstrukce. Z hlediska svých vlastností se nijak výrazně neliší od předchozího typu rolet s tím, že je poněkud omezeno naklánění jednotlivých lamel.

[/box]

Další typy rolet

Mimo již jmenované typy rolet se uplatňují i rolety s integrovanou sítí proti hmyzu. Tyto rolety jsou ideální v tom, že dokážou zamezit vnikání hmyzu do interiéru v době, kdy jsou okna otevřena dokořán v důsledku velkého horka. Zajímavá je i instalace zatemňovacích rolet. Ty jsou schopny skvěle ochránit interiér před pohledy zvenčí. Screenové rolety umí zatemnit skleněné plochy především u administrativních budov, nicméně hodit se mohou i u velkých prosklených ploch, které jsou součástí rodinného domku. Nabízeny jsou v různých barevných variacích a jejich údržba je naprosto jednoduchá. Volit je možné i bezpečnostní rolety. Ty se logicky hodí pro budovy, jež jsou vystaveny veřejnosti a mohlo by dojít k vniku do interiéru dané budovy anebo k poničení oken. Jinak ale není problém volit klidně i rolety určené do střešních oken. Ty jsou sice poněkud specifické z pohledu své vizáže, nicméně funkčně jsou na tom stejně jako kterékoli jiné zmiňované venkovní rolety.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.