Rohová sedačka
Komerční články

Výběr rozkládací pohovky se řídí jinými pravidly než volba klasického gauče

Do malého bytu je rozkládací pohovka velmi chytrým řešením. Je to úsporná cesta, jak šetřit místo a nabídnout případný nocleh i kamarádům nebo rodině. Dnes je na trhu nepřeberné množství rozkládacích pohovek, ne všechny vám ale dopřejí kvalitní spánek a dostatečný komfort. Poradíme vám, jaké rozkládací pohovky Praha jsou skutečně nejlepší.

Rohová sedačka

Jak bude velká?

Pokud má pohovka sloužit i k pohodlnému spaní, pak na velikosti nešetřete. Obývací pokoj samozřejmě nenafouknete, ale myslete na to, že dostatek prostoru je pro pohodlné spaní zásadní. Zaměřte se zejména na velikost pohovky v rozložené poloze. Na délku by měla mít nejméně dva metry. Pokud je pro dva, měly by šířka být ideálně 180 cm, pro jednoho pak 90 cm.

Rozkládání si zkuste již v obchodě

Některé pohovky se rozkládají snadněji, jiné opravdu složitě a neprakticky. Rozkládání se pak může proměnit v noční můru a pohovku raději nebudete vůbec používat. Ideální je, pokud pohovku zvládne rozložit jeden člověk během několika vteřin. Toto si určitě vyzkoušejte už v obchodě. Pohovku v obchodě dobře otestujte a zkontrolujte, zda je vše dle vašich představ.

Jak často budete rozkládat?

To hraje zcela klíčovou roli. Pokud sedačky Praha chcete využívat ke každodennímu rozkládání a skládání, je jednoduchý mechanismus nezbytnost. Ujistěte se také, že je dostatečně kvalitní a po čase se neporouchá. Některé pohovky nejsou ke každodennímu rozkládání a skládání vůbec vhodné a správný prodejce by vás na to měl upozornit. Jestliže plánujete, že možnost rozložení budete využívat jen v ojedinělých případech, zaměřte se spíše na to, aby pohovka ideálně sloužila složená. Zaměřte se na polstrování a pohodlné sezení. Zda má pohovka v ideální výšce opěrky a zda třeba kromě rozkládání nabízí i nějaký úložný prostor navíc. To může být zásadní benefit, který vám usnadní život.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com