Výběr rozkládací pohovky se řídí jinými pravidly než volba klasického gauče

0
215
Rohová sedačka

Do malého bytu je rozkládací pohovka velmi chytrým řešením. Je to úsporná cesta, jak šetřit místo a nabídnout případný nocleh i kamarádům nebo rodině. Dnes je na trhu nepřeberné množství rozkládacích pohovek, ne všechny vám ale dopřejí kvalitní spánek a dostatečný komfort. Poradíme vám, jaké rozkládací pohovky Praha jsou skutečně nejlepší.

Rohová sedačka

Jak bude velká?

Pokud má pohovka sloužit i k pohodlnému spaní, pak na velikosti nešetřete. Obývací pokoj samozřejmě nenafouknete, ale myslete na to, že dostatek prostoru je pro pohodlné spaní zásadní. Zaměřte se zejména na velikost pohovky v rozložené poloze. Na délku by měla mít nejméně dva metry. Pokud je pro dva, měly by šířka být ideálně 180 cm, pro jednoho pak 90 cm.

Rozkládání si zkuste již v obchodě

Některé pohovky se rozkládají snadněji, jiné opravdu složitě a neprakticky. Rozkládání se pak může proměnit v noční můru a pohovku raději nebudete vůbec používat. Ideální je, pokud pohovku zvládne rozložit jeden člověk během několika vteřin. Toto si určitě vyzkoušejte už v obchodě. Pohovku v obchodě dobře otestujte a zkontrolujte, zda je vše dle vašich představ.

Jak často budete rozkládat?

To hraje zcela klíčovou roli. Pokud sedačky Praha chcete využívat ke každodennímu rozkládání a skládání, je jednoduchý mechanismus nezbytnost. Ujistěte se také, že je dostatečně kvalitní a po čase se neporouchá. Některé pohovky nejsou ke každodennímu rozkládání a skládání vůbec vhodné a správný prodejce by vás na to měl upozornit. Jestliže plánujete, že možnost rozložení budete využívat jen v ojedinělých případech, zaměřte se spíše na to, aby pohovka ideálně sloužila složená. Zaměřte se na polstrování a pohodlné sezení. Zda má pohovka v ideální výšce opěrky a zda třeba kromě rozkládání nabízí i nějaký úložný prostor navíc. To může být zásadní benefit, který vám usnadní život.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com