Exteriér

Dřevěné okenice zažívají comeback

Dřevěné okenice, které byly kdysi oblíbeným doplňkem nejedné chalupy zažívají pomyslný návrat na výsluní.

Dřevěné okenice dokáží totiž velmi zajímavě pozvednout a doplnit exteriér domu a mimo jiné mají schopnost esteticky rozbít velké nudné plochy. To však není jediná jejich výhoda. Jedním z hlavních důvodům proč se k dřevěným okenicím lidé opět vracejí, je skutečnost, že dřevěné okenice vás ochrání před slunečními paprsky, v zimě sníží únik tepla. A v neposlední řadě také obyvatelům domu poskytnout dostatečné soukromí před zraky cizích zvědavců.

shutterstock_39499027

Dřevěné okenice tak beze sporu sluší nejen novým domům, ale také těm starším, ale v novém kabátě. Moderní dřevěné okenice se vyrábějí z kvalitního dřeva, nejčastěji se k výrobě používá dřevo smrkové či borovicové, které je ošetřeno lazurou. Nic výjimečného ovšem nejsou ani okenice z kvalitního tropického dřeva, které jsou ozdobou zejména dražších a moderních domů.

Zajímavé jsou také okenice v kombinaci dřevo a ocel nebo hliník. Kromě klasických okenic jsou k dispozici také okenice posuvné, které beze sporu oceníte všude tam, kde není k manipulaci s klasickými okenicemi dostatek prostoru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.