Bydlení,  Domy,  Exteriér

Plánujete stavbu? Pak se vyhněte těmto chybám!

Pouštíte se do stavby svého vlastního domu? Většinou je těžké si pohlídat všechna úskalí, která na vás mohou čekat. Nejednejte impulzivně, raději si vše dopředu promyslete a přezkoumejte. Před samotnou stavbou je nutno šetřit nervy a ostatně i vlastní finance. Chcete se vyhnout všem chybám, které na vás mohou čekat?

Chyby, které není radno opakovat

Přinášíme seznam nejčastějších chyb, které se mohou při plánování stavby objevit. Těm je důležité se vyhnout a neopakovat je tak, jako lidé před vámi. Díky tomu se vyhnete zbytečným investicím a problémům, které se mohou objevit. Co to například může být?

Myslete na správnou parcelu

Výběr pozemku je důležitou součástí každé stavby. Musíte si vybrat správný pozemek, protože na tom špatném si dům nepostavíte. Kompromisy? Ty se při výběru pozemku nevyplácejí. Zjistěte, jak dostupné jsou inženýrské sítě, jaká je občanská vybavenost, přístupové cesty nebo také hlučnost silnic a rušných míst. Zkuste také nahlédnout do územního plánu, ať nejste do budoucna překvapeni.

Jak velký dům a pozemek?

Stavíte-li od píky, pak vás čeká rozhodnutí. Jak velký prostor potřebujete pro váš dům a jak velký prostor zase pro pozemek a zahradu? Při volbě domu musíte myslet dopředu. Chcete mít v budoucnu v domě pracovnu? Dětské pokoje? Pokoj pro hosty? Pak to vše musíte zahrnout do svých plánů. Myslete také na to, že čím větší bude dům a zahrada, tím víc údržby jim budete muset věnovat.

Nutnost projektu

Než vůbec začnete, je nutné mít detailní projekt vaší stavby, kde bude vše pečlivě zaznamenáno. Neplánované změny na poslední chvíli vás mohou přijít pěkně draho, potvrdí to každý, kdo si tímto procesem prošel.

Dotace pomohou

Informujte se o možnosti dotací. Je to spousta papírování? Možná budete muset vyvinout nějaké to úsilí, ale ve finále můžete ušetřit či věnovat finance na jiné účely v domě. Čas strávený vyřizováním se tak ve finále vyplatí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *