Vinylová podlaha
Komerční články

Elegantní vinylové podlahy pro každý interiér

Přišel čas vyměnit doma podlahu? Ta stará už neplní svůj účel, špatně se udržuje, nebo prostě jen nastal čas na změnu? Co takhle podlaha z vinylu? Je elegantní a hodí se do každého bytu. Nevěříte?

Vinylová podlaha
Vinylová podlaha

Podlaha je základ každé místnosti. Po něčem chodit musíme a nábytek je taky třeba mít kam postavit. Hlavně to musí být podlaha, která něco vydrží. Každý den na ní bude stát váha stolu, skříní, křesel, postele. Navíc po ní mnohokrát přejdeme. Vybírejte ji pečlivě, určitě si ji nepořizujete jen na pár týdnů nebo měsíců.

Investice do podlahy je investicí na několik let dopředu. Je to právě podlaha, která nejen ovlivňuje vzhled místnosti, ale musí odolávat i určité zátěži. Proto je třeba vybírat ji pečlivě, nic neuspěchat a vzít v úvahu několik základních faktorů.

  • Do jaké místnosti podlahu vybíráme?
  • Jak a čím podlahu zatížíme?
  • Zohledněte celkový vzhled interiéru. Hodí se vámi vybraný design právě do téhle místnosti?
  • Zaměřte se i na barevný odstín podlahy. Světlá barva se hodí do malé tmavé místnosti, opticky ji zvětší. Tmavá barva zase do místnosti se světlými stěnami.
  • Nemusíte si pořídit jeden druh podlahy pro celý byt. V každé místnosti může být nejen jiný dekor, ale i typ podlahy.
  • Zajímejte si o čištění a údržbu. Jak je podlaha náročná a co všechno snese?

Vinyl je dostupný, elegantní a něco vydrží

Podlaha z PVC patří mezi ty dostupnější. K dispozici je velké množství barev a motivů. Směle může konkurovat dřevu, kamenu i kovu. Krytiny z PVC dělíme na:

  • Heterogenní, které se skládají z více vrstev (vrchní vrstva PVC, spodní měkké a izolační textilie). Na podlahu se lepí speciálními lepidly.
  • Homogenní, které nejsou určeny pro domácí použití, pokládají se bez připevnění k podlaze.

Heterogenní vinylové podlahy dále dělíme na měkčené a tvrzené. Měkčené PVC je asi to první, co si při termínu vinylová nebo PVC podlaha vybavíte. Není to nic jiného než lino. Tvrzené PVC představují pevné dílce a lamely.

Měkčené nebo tvrzené PVC?

Obojí je dostupné v mnoha designech a hodí se pro použití v každé domácnosti. Snadno se udržují, hodí se i do vlhčího prostředí jako jsou třeba kuchyně. Jednoduše se pokládají, potěší na pohled i na dotek. Nezapláče ani peněženka, jsou cenově poměrně dostupné.

Vinylová podlaha se pokládá buď skládáním jednotlivých lamel k sobě na menších plochách, nebo rozvinutím vinylových rolí na větší plochy.

Čtěte také: Jak na pokládku vinylové podlahy?

Měkčené PVC

V obchodech ho najdete v dvacetimetrových rolích a šířce 2, 3, 4 nebo 5 metrů. Vyžaduje specifický druh pokládky. Je ideální pro podlahy větších rozměrů.

Tvrzené PVC

Dílce mají tvar obdélníku nebo čtverce a můžete je lepit na podlahu speciálním lepidlem, nebo mají na své spodní straně samolepící vrstvu. Třetí způsob je pokládka do zámků – tzv. plovoucí podlaha. Dílce jsou opatřeny click systémem – tedy zámky, které do sebe snadno zaklapnete.

Je jen na vás, pro který druh se rozhodnete. Nevybírejte jen očima a peněženkou, ale i hlavou. Určete třídu zátěže a podle toho vyberte krytinu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *