Vaření

Jak má vypadat zdravá snídaně? Dejte si jogurt se semínky

Říká se, že snídaně je alfou a omegou jídelníčku. Někdo tvrdí, že bez vydatné snídaně není schopen fungovat, ale ruku na srdce – opravdu chcete trávící trakt neúměrně zatěžovat již v brzkých ranních hodinách? Pokud vám na svém zdraví záleží a rádi byste shodili pár kilo, měl by váš očistný proces začít právě u snídaně. Co byste řekli na jogurt s nejrůznějšími oříšky a semínky, medem a čerstvě vymačkanou šťávou? Najednou už přívlastek „dietní“ nezní tak hrozně! Jogurt se semínky je velmi snadný na přípravu, co ocení každý, kdo nemá po ránu příliš mnoho času a už vůbec ne chuť na něco složitějšího.

jogurt-se-seminky

Extrémně jednoduchá příprava

Chuť této dietní snídaně vás ohromí, nicméně ještě předtím ji budete muset připravit. Na seznamu ingrediencí nesmí chybět neslazený bílý a nízkotučný jogurt, směs různých semínek (doporučujeme dýňová a slunečnicová) a navrch trochu medu. Základ této snídaně je skutečně extrémně jednoduchý.

Semínka smíchejte s medem a postupně vmíchejte do jogurtu – voilá, vaše zdravá snídaně je hotová za méně než je jednu minutu. Dodá vám potřebnou energii, bude vám chutnat a určitě po ní nepřiberete.

Jogurt se semínky lze dochutit na tisíc způsobů

Až vás jogurt se semínky omrzí, můžete začít improvizovat a vytvořit si nápaditější variantu. Ostatně sami moc dobře víte, že v kuchyni je kreativita velmi důležitá a dá se zúročit i v případě jogurtu. Přidejte do směsi čerstvé ovoce a chuť bude zase o něco jiná. Vyzkoušejte banán, hrušku, jahody nebo cokoliv jiného. Krokem vedle nejsou ani na jemno nasekané lískové ořechy, případně sušené ovoce. Dejte si však pozor na sušené ovoce s vysokým obsahem cukru – tedy pokud je vaší prioritou dietní snídaně.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.