Domů / Komerční články / Jak na kvalitní izolaci v koupelně?

Jak na kvalitní izolaci v koupelně?

Máte v plánu rekonstruovat svou koupelnu a vzhledem k úsporám jste se rozhodli, že většinu prací zvládnete sami? Pokud jste alespoň lehce zruční a máte trochu zkušeností, určitě to nebude problém. Kromě estetické stránky myslete také na tu praktickou. V koupelně je nejenom vlhkost, ale také voda. Proto je důležité myslet na kvalitní izolaci, aby voda nikam nezatekla. Jak na to?

Izolace koupelny

Izolace koupelny

Spárovací hmoty jsou základ

Je jasné, že v souvislosti s rekonstrukcí koupelny budete primárně měnit dlažbu a obklady. Jakmile je vše nalepeno a také položeno, přicházejí na řadu spárovací hmoty. Tedy materiály, které zajistí, aby se do jednotlivých spár nedostala voda, která by následně mohla zatékat buď pod dlažbu, nebo za obklady. Pamatujte také na to, že kvalitní spára má i svou estetickou funkci a zvyšuje celkový povedený dojem z místnosti. A jak vybrat tu pravou?

  • Typ spárovací hmoty
  • Místo použití
  • Barva

Nezapomínejte na tmel

Druhou možností, jak eliminovat možný průnik vody, je použití speciálních tmelů. Pokud existuje riziko možného otvoru, kudy by mohla voda protékat, je třeba ho ucpat. A k tomu vám pomůžou kvalitní těsnící tmely. Ty jsou také celkem dobře dostupným sortimentem, který zaujme jak kvalitou, tak samozřejmě zaujme také tím, jak se snadno a jednoduše používá.

Bez silikonu to nejde

Co je třetí věc, bez které se neobejdete? I tady je odpověď celkem jednoduchá. Je to silikon. Ten by měl být nezbytností především okolo vany, nebo sprchového koutu. Použít ho však doporučíme také v každém roku místnosti, kde může také hrozit rizik zatečení, jelikož na těchto místech spárovací hmotu obvykle nadáváte, jelikož se jedná o prostor komplikovaný pro její bezproblémové použití.  Pro zajištění dokonalé estetiky doporučujeme používat buď silikon, který je zcela bezbarvý, nebo je vhodné používat variantu bílou, která ve světlých koupelnách také dobře vypadá.

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*