Hroty proti ptákům
Komerční články

Jak ptáci poškozují nemovitosti? A jak se proti nim bránit?

Není nic nového, že majitelé nemovitostí mají se svým objektem mnoho starostí. Pokud se podíváme na výčet možných problémů, nelze zapomínat také na to, že nemovitost mohou poškozovat i ptáci. Jak konkrétně? To se podíváme společně. A to i v souvislosti s radami, jak se na ně vyzrát.

Hroty proti ptákům
Hroty proti ptákům

Klasické mechanické poškozování

Pokud pták na nemovitosti jenom přistane, není to zase až tak nic hrozného. Horší to může být v situaci, kdy začne daný pták svým zobákem do nemovitosti klovat. Rázem dochází k tomu, že již mechanicky narušuje omítku. A to může mít vliv na budoucí zatékání vody a následné poškozování. Možností, jak se bránit, jsou zábrany proti holubům, které pochopitelně fungují i proti jinému ptactvu. Efektivně zamezí tomu, aby zde mohl konkrétní pták přistát. Mezí hlavní klady patří:

  • Snadná instalace
  • Nízká pořizovací cena
  • Bezpečné řešení

Poškození od trusu

Ten má hned dvě nevýhody. První je spojena s tím, že budovu výrazně hyzdí a tak je čas od času myslet na čištění. Dále nelze zapomínat také na fakt, že ptačí trus je velmi agresivní. A tak opět dochází k tomu, že může být narušována fasáda. Tentokrát ne mechanicky, ale chemicky. I tady je na místě zamezit tomu, aby se daný pták na budovu dostal. Když budou použity zmíněné hroty, je záruka, že se jí vyhne doslova obloukem.

Riziko stavení hnízd

I s tím souvisí řada problémů. Hnízdo jako takové hyzdí budovu. O tom není pochyb. Také je spojeno s možným mechanickým, ale i chemickým poškozováním budovy. Třetím problémem je zde následně velmi velký výskyt ptáků. I tady je řešen. Jsou to hroty proti vlaštovkám, které se stávají velmi efektivním a opět jednoduchým řešením, jak jim zamezit, aby si pod střechou mnohých nemovitostí postavily svá hnízda. I tady je třeba říci, že instalace daných hrotů není rozhodně nic, co by bylo složité s jakkoliv náročné.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.