Není nic nového, že majitelé nemovitostí mají se svým objektem mnoho starostí. Pokud se podíváme na výčet možných problémů, nelze zapomínat také na to, že nemovitost mohou poškozovat i ptáci. Jak konkrétně? To se podíváme společně. A to i v souvislosti s radami, jak se na ně vyzrát.
Klasické mechanické poškozování
Pokud pták na nemovitosti jenom přistane, není to zase až tak nic hrozného. Horší to může být v situaci, kdy začne daný pták svým zobákem do nemovitosti klovat. Rázem dochází k tomu, že již mechanicky narušuje omítku. A to může mít vliv na budoucí zatékání vody a následné poškozování. Možností, jak se bránit, jsou zábrany proti holubům, které pochopitelně fungují i proti jinému ptactvu. Efektivně zamezí tomu, aby zde mohl konkrétní pták přistát. Mezí hlavní klady patří:
- Snadná instalace
- Nízká pořizovací cena
- Bezpečné řešení
Poškození od trusu
Ten má hned dvě nevýhody. První je spojena s tím, že budovu výrazně hyzdí a tak je čas od času myslet na čištění. Dále nelze zapomínat také na fakt, že ptačí trus je velmi agresivní. A tak opět dochází k tomu, že může být narušována fasáda. Tentokrát ne mechanicky, ale chemicky. I tady je na místě zamezit tomu, aby se daný pták na budovu dostal. Když budou použity zmíněné hroty, je záruka, že se jí vyhne doslova obloukem.
Riziko stavení hnízd
I s tím souvisí řada problémů. Hnízdo jako takové hyzdí budovu. O tom není pochyb. Také je spojeno s možným mechanickým, ale i chemickým poškozováním budovy. Třetím problémem je zde následně velmi velký výskyt ptáků. I tady je řešen. Jsou to hroty proti vlaštovkám, které se stávají velmi efektivním a opět jednoduchým řešením, jak jim zamezit, aby si pod střechou mnohých nemovitostí postavily svá hnízda. I tady je třeba říci, že instalace daných hrotů není rozhodně nic, co by bylo složité s jakkoliv náročné.