Pergola
Komerční články

Jak postavit zahradní altán nebo pergolu

Horké letní dny nabádají k odpočinku ve stínu zahrady. Nejlépe si ranní kávu užijete pod zahradním altánem nebo pergolou. Navíc vás za dlouhých večerů ochrání před deštěm. Ještě žádnou zahradní stavbu nemáte? Nezoufejte, poradíme jak na to.

Pergola
Pergola

V první řadě si dobře rozmyslete, kam chcete přístřešek nebo pergolu umístit. Někdo nechává jednoduše zastřešit vchod a vytvoří tak příjemnou pergolu. Druhou možností je vytvořit posezení hlouběji v zahradě, odkud se k domovu nedonese hluk. Rozdíl je nejen v praktičnosti, ale samozřejmě i v cenách. Záleží také na materiálu a složitosti zahradní stavby. Ceny se mohou pohybovat v řádu tisíců i desetitisíců.

  • Jaké materiály využít

Na nosné trámy se většinou využívá dřevo. Strany pak můžete vyplnit betonem a kameny, nebo klasickými cihlami. Stejné materiály lze aplikovat i na podlahu. Na ni je vhodné využít také klasickou zámkovou dlažbu, která je odolná a jen tak nezaroste plevelem. Střechy jsou často tvořeny palubkovým záklopem se šindelem, polykarbonátovými deskami, posuvným baldachýnem, lepenkou nebo asfaltovým šindelem.

Pergola
Pergola
  • Jaké dodavatele hledat

Nejvýhodnější je najít si dodavatele stavby ze stejné lokality. Řemeslník to má k vám blíže a můžete s ním proto řešit veškeré detaily mnohem rychleji. Nečekáte, až pojede kolem. Navíc ušetříte náklady na cestu, které by se do výsledného díla promítly. Víte, kde najdete nejlepší nabídky lokálních dodavatelů?  Pokračujte ve čtení níže.

  • Zadejte poptávku

Stačí vám pouze jedna internetová stránka a pár minut času. Na Poptávej.cz za tuto dobu vyplníte zcela zdarma poptávkový formulář, kde vypíšete, co vše k altánu potřebujete. Můžete zde hledat jak dodavatele materiálu, tak pracovní sílu, která zahradní stavbu postaví. Vyplníte zde lokalitu, rozměry, vybrané materiály i cenový rámec. Výhodou této služby je, že vám přesně na vaše poptávky budou reagovat zájemci s individuálními nabídkami. A vám už vše přijde do emailu. Nemusíte tedy brouzdat internetem a dostanete ten nejlepší přehled o nabídce trhu. Posledním krokem je výběr dodavatele, který se vám trefil do noty a zahradní přístřešek už je na cestě.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.