Zaharada
Komerční články

Jak se na jaře věnovat vaší zahradě?

Jaro sice nastane až za delší dobu, ale už nyní je dobré začít přemýšlet nad tím, že se budete muset hned od prvních dní věnovat právě vaší zahradě. A jak konkrétně? Na několik správných tipů se společně podíváme. Určitě je třeba zkontrolovat vše, co jste používali v loňském roce a zjistit, zda je to stále ve vyhovujícím technickém stavu. Pokud ne, je ideální čas na opravu, nebo na koupi nové věci. Příkladem jsou zahradní krby na opékání, které jsou doslova nezbytnou součástí každé zahrady, která neslouží nutně jenom k práci, ale slouží také k odpočinku. Pokud i vy milujete skvělé jídlo, je právě grilování dokonalou volbou.

Zahradní krb na opékání
Zahradní krb na opékání

Vylepšete celkové zázemí

Dále nezapomínejte ani na to, že bude určitě třeba vylepšit vaše zázemí. A to s ohledem na potřeby vaše, tak třeba s ohledem na potřeby vašich dětí. Co určitě nesmí chybět, to jsou třeba pevné zahradní houpačky. Ty jsou dnes zcela určitě hitem číslo jedna a jsou možností, jak děti zabavit na dlouhé hodiny. Nemusí být jedinou variantou, kterou svým dětem dopřát. Může to být třeba i:

  • trampolína,
  • pískoviště,
  • dětské hřiště.

Pokud jde o vás dospělé, tak raději hleďte na praktičnost a nezapomeňte na kvalitní zahradní nábytek, slunečník, nebo zahradní altán.

Zahradní houpačka
Zahradní houpačka

Věnujte se také rostlinám

Zahrada slouží také k tomu, abyste zde pěstovali okrasné rostliny, ale i různé potraviny. Po zimě je třeba vždy připravit veškeré záhony a dodat jim potřebné hnojivo, díky čemuž opět načerpají nutné živiny. Stejně tak doporučujeme postřiky na ničení plevelů, které mohl během zimy vyrůst. Už na začátku jara je také dobré mít jasno v tom, co budete pěstovat, jelikož některé plodiny je nezbytné zasadit skutečně hned zkraje zahrádkářské sezony. Tím jsou prvotní práce právě na vaší zahradě definitivně hotovy. Rozhodně se ale nejedná o ty poslední. Pokud nemáte zahradu poprvé, jistě víte, že každý den se zde najde něco, co je třeba udělat.

Zdroj obrázků: www.zopkrby.sk, www.hobbypredajna.sk

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.