Byty,  Domy,  Exteriér,  Zahrada

Krmítko pro ptáčky – co do něj rozhodně nepatří?

Venku začíná být pomalu, ale jistě zima. Ne nevlídné počasí, lidé se musí na cestu ven přiobléknout, šála, čepice, rukavice jsou běžnou součástí snad každého. Chce to myslet nejen na sebe a pohodlí, ale také na ptáčky. Také rok co rok s dětmi vytáhnete krmítko a naplníte jej něčím dobrým? Dáte jej za okno a děti sledují, kolik krmení ubylo a kolik ne.

Co do krmítka nedávat?

Máte pocit, že ptáčkům do krmítka můžete nasypat popravdě cokoliv, ale není to ve skutečnosti tak. Někdy musíte myslet na to, že to, co dáváte na talíř sobě, může ptáčkům ublížit. Co jim do krmítka rozhodně nedávat? Co z lidských pochutin do krmítka nedávat?

Pečivo

Staré pečivo, ať už sladké nebo slané, je hodně špatná volba. Ptáčkům můžete ublížit solí nebo cukrem. A co víc, pečivo pro ně nemá vůbec žádnou výživovou hodnotu, takže to ptáčkům v podstatě nic nedá. Bříška jsou sice plná, ale na zimu jim to moc nepomáhá.

Čokoláda

Čokoláda není pro ptáčky vůbec dobrá. Sladkosti mohou právě obsahovat čokoládu, která pro zvířata není dobrá. Pro některé ptáčky navíc může být silně toxická, což jim způsobí pořádné trable.

Rýže

Ať už jde o rýži syrovou nebo vařenou, která vám zůstala z nedělního oběda, není to vhodná potrava do krmítka. Nemusí jim úplně ublížit, ale ve finále je to podobně jako u pečiva. Pro ptáčky nemá vůbec žádnou výživovou hodnotu, nic navíc, kromě zasycení jejich žaludků.

Uzeniny

Mnohdy máte snahu ptáčkům přilepšit a dát jim něco, podobně jako svým pejskům, něco dobrého a lepšího. Vsadíte na uzeniny, ale v mnoha ohledech jim to neprospívá. Uzeniny raději vynechejte! Spousta ptáčků, kteří se ke krmítkům slétají, aby si pochutnali, maso ani uzeniny nepotřebují. Proto je raději nedávejte do krmítka.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.