Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Malujeme byt – jaké si vybírat barvy?

Rozhlížíte se po svém bytě či domě a máte pocit, že barvy na zdech už nejsou to, co bývali? Myslíte si, že stěny nutně potřebují nový nátěr. To je víc, než jasné, potřebuje to nový dech. Můžete samozřejmě oslovit firmu, která vám nejen vymaluje, ale také po sobě uklidí. Budete mít vystaráno, žádné obavy, že následně vám úklid zabere spoustu času. Když se však malířské štětky chopíte sami, je nutno mít se na pozoru!

Malujeme sami

Ne všichni si mohou dovolit sáhnout po službách profesionálů, což je pochopitelné. Někdo chce například mít vše pod kontrolou. Pokud se rozhodnete vzít vše do vlastních rukou, pak se držte pár jednoduchých zásad, které vám následně usnadní vaší práci. Bude pak jednodušší malovat, vyhnete se spoustě nepříjemnostem.

Volte správné nástroje

Než se vůbec přiblížíte ke stěně s barvami, zajistěte si vše, co budete potřebovat. Asi každého napadne, že by to chtělo barvy, válečky, štětce, nějaké nádobky na promíchání barev. Dále jsou nutností také mřížky, které jsou skvělé pro otření přebytečné barvy. Potřebovat budete také štafle (pokud nemáte dva metry a všude dosáhnete) či teleskopické tyče. Nicméně nevystačíte si jen s jedním štětcem. Budete potřebovat několik druhů. Například malý štěteček, plochý štětec a podobně.

Kromě jiného budete také potřebovat ochranné prostředky. Tedy zejména malířské fólie a ochranné pásky. Ne vždycky bývají stěny rovné a hladké, mohou se objevovat nerovnosti, prasklinky, díky a to bude nutno zakrýt sádrou, tmelem. K tomu jsou nutné špachtle nebo stěrky. Není od věci mít také penetrační nátěr. Ten je důležitý a to ať malujete nové povrchy, starší nátěry nebo povrchy, které jsou po opravě, tmelení nebo oškrábání stěn.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *