Vaření

Müsli pohár s jogurtem

Kdo by neměl rád müsli. Zdravá pochoutka je jako stvořená na vydatnou snídani, svačinku a klidně i večeři. Müsli lze připravit na spoustu způsobů a mezi nejoblíbenější kombinace patří ta s jogurtem. Co byste řekli na to, kdybychom vám prozradili jednoduchý návod na to, jak si připravit chutný müsli pohár s jogurtem? Vydatnou mňamku připravíte jedna dvě…

shutterstock_190468976

Příprava základních ingrediencí

Základ müsli poháru tvoří ovesné vločky a je jen na vás, jestli zvolíte přírodní nebo pečené, které bývají namixované s oříšky, kandovaným ovocem a dalšími přísadami. Ovšem pozor – v takovém případě zbystřete nad obsahem cukru. Chcete-li, aby byl pohár opravdu zdravý, vyberte si vločky bez cukru nebo s minimálním obsahem „bílého jedu“.

Neobejdete se ani bez ovoce. Zde máte volnou ruku, nicméně my doporučujeme jahody, banán, borůvky nebo ananas. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh ovoce, nezapomeňte ho posekat na drobné kousky – konzumace je mnohem příjemnější.

Seznam ingrediencí čítá také nízkotučný jogurt, citronovou šťávu a trochu medu. Jakmile budete mít všechny přísady pohromadě, můžete se dát do přípravy

Postup přípravy müsli poháru

První fáze přípravy spočívá v dochucení jogurtu citronovou šťávou a trochou medu. Poté do něj přidejte nakrájené ovoce (tip: ovoce můžete i rozmixovat!) a pár větších kousků použijte jako ozdobu. Ještě předtím ale do směsi vmíchejte ovesné vločky – základ poháru je hotový.

Na dno připravených sklenic nasypte pár kousku ovoce, následně zalijte jogurtem a dozdobte většími kousky ovoce. Před konzumací vložte pohár do ledničky a nechte jej na cca 10 minut vychladit na ideální teplotu.

Gratulujeme, váš müsli pohár s jogurtem je hotový a můžete si ho vychutnat plnými doušky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *