Domů / Komerční články / Zřizujeme ložnici krok za krokem. Na co bychom neměli zapomenout?

Zřizujeme ložnici krok za krokem. Na co bychom neměli zapomenout?

Ložnice – místo, kde trávíme poměrně velké množství času. Dodržujeme-li doporučené množství spánku, a to okolo 8 hodin denně, potom v ní trávíme celých 10 dní v měsíci. I proto je důležité, aby vypadala dle našich představ a spokojený spánek by v ní byl samozřejmostí. Základem ložnice by tedy měla být hlavně neutrální a příjemná barva stěn. Je vhodné vyhnout se pestrým a křiklavým variantám a raději zvolit uklidňujíc barvy. V tomto směru zaujme například světle zelená, nebo také světle modrá. Nic ale nezkazíme ani fialovou, světle hnědou, nebo tradiční bílou. V tomto ohledu záleží hlavně na našem vkusu. Jsme to právě my sami, kdo se bude v ložnici cítit opravdu dobře.

ložnice

Postel je naprostým základem

Dále je ideální začít tím hlavním, tedy základem v podobě postele. Bez ní se žádná ložnice neobejde. Ať už slouží pouze nám, nebo naší partnerce či partnerovi, je třeba dbát na dostatečnou velikost. I velikost postele má totiž vliv na to, jak dobře spíme. Základem by tak neměla být pouze šířka, ale samozřejmě také její délka. Ačkoliv většině lidí stačí běžně dostupné rozměry, jste-li vyššího vzrůstu, určitě se na tento aspekt při výběru zaměřte.

Základem by ale měla být také kvalita materiálu, ze kterého je celá postel, ale také rošt, případně i matrace vyrobena. V tomto ohledu je důležitá především nosnost, která zaručí, že postel bez problémů vydrží. Kvalita materiálu ale má vliv také na celkovou životnost postele. Investice do těch kvalitních je určitě vhodná z toho důvodu, že postel je poměrně výrazně namáhána a to znamená, že by měla opravdu vydržet dlouhé roky.

Slaďte celkový design dohromady

ložnice

Postel tedy již máte, a následně můžete přistoupit k volbě nábytku. Nezbytnými prvky nejsou pouze šatní skříně, ale také komody, či noční stolky. To vše patří k základnímu vybavení všech ložnic. Při výběru je poté třeba vybírat tak, aby bylo vše barevně, ale i materiálově i koncepčně sladěno. Skvělou volbou jsou tedy především ložnicové sestavy. Jednou z takových je třeba i na trhu oblíbená sestava TOSCA, která sází na kombinaci lamina a jasanu, s černým lesklým provedením. V kombinaci s fialovou nebo modrou stěnou je to volba, která zaručeně zaujme. K tomu všemu stačí zaměřit se na šedou podlahovou krytinu, ať už ve formě koberce či dřeva, a dokonalá ložnice dostane svou skutečnou podobu.

Jste nároční? Jděte cestou luxusu a dokonalého provedení

Výše zmíněná varianta ložnice je vhodná pro každého, a to jak do rodinného domu, tak i do bytu. Jste-li ale náročnějšími zákazníky, kteří si potrpí hlavně na luxusnější provedení, zaujme vás třeba neméně oblíbená ložnice NEVADA. Ta sází na kombinaci elegantních a módních světlých barev a mnoha detailů. Kombinace prostorné manželské postele, nočních stolků, komody a šatní skříně vykouzlí z obyčejné místnosti ložnici s nádechem luxus a originality.

Sestavy si dnes lze i nakombinovat

Ačkoliv mluvíme o možnosti sestav, které jsou skvělou volbou jak udržet nádech vaší ložnice v celistvém designu, rozhodně nemusíte jít cestou hotových variant. Dnes by mělo být samozřejmostí i to, že si jednotlivé prvky nakombinujete dle svých potřeb a dle svého uvážení. Opět ale platí, že byste se měli při výběru držet výhradně jednoho stejného konceptu, provedení a barvy. Ačkoliv některé prvky mohou vybočovat, mějte na paměti, že celá místnost by měla působit celistvým dojmem. A proč? Jelikož díky tomu dokáže vše navodit příjemný pocit, který je základ dokonalého spánku. A právě pouze při něm dokáže tělo regenerovat a načerpat tak potřebnou energii. Máte-li tedy v plánu stavbu domu, či jenom rekonstrukci vaší ložnice, věříme, že vám naše typy a nápady rozhodně přijdou při zařizování maximálně vhod.

O Mytho

5 komentáře

  1. Dobrý den, zrovna hledám inspiraci jak nově zařídit ložnici. Už ji s manželem máme 10 let a to jsme ještě sestavu i s postelí podědili. Takže celkem už rok výroby naší ložnice sahá asi někam do pravěku…. Děti už mají 8,6 a skoro 3 a ten nejmenší už chce jít do svého pokojíčku, ale to nám nedovolí proporce bytu a tak si se staršími kluky vyměníme pokoj za ložnici a budou oni ve větším a pohlromadě všichni 3. Bude to sice masakr, ale lepší než aby byli 3 vestávájím pkoji, který má sotva 14 čtverečních metrů. Ložnice má skoro 19 a tak se jim tam bude lépe hovět a nám ta menší místnost postačí.

  2. Po třech letech jsem se konečně rozhodla udělat si krásný pokoj. Z roku na rok jsme to odkládali a vím, že tímto tempem bych to ani neudělala a tak jsem si řekla, že dokud bude přítel na služební cestě, já vymaluji a dám přivést konečně rozumnou postel 🙂 už jsem si vyprosila skříň na celou stěnu s posuvnými dveřmi, abychom ušetřili místo a chtěla jsem na začátku, když jsme se nastěhovali, abychom dali jinou barvu pokoje, protože se mi v něm špatně spí. Odkládala jsem si každý měsíc maličko z výplaty a už jsem objednala krásnou postel z masivu ze Žluté haly a přemýšlím nad barvami krémové / cappuccino s bílou nebo světle modrá s bílou, ale ještě nejsem rozhodnutá a mám na to ještě měsíc čas, podstatné je však splnit si sen;) Jinak děkuji za tip na barvu, alespoň vím, co se může s čím kombinovat;)

  3. Ta kombinace červené s bílou nevypadá špatně. Otázkou ale je, jestli to dobře působí na spánek. Já jsem přemýšlela nad něčím krémovým s bílou. Mohlo by to působit více klidnější. Už máme vyhlédnutou skříň a postel ze žluté haly, zbývá už jen otázka barevného provedení, na kterém jsme ještě nebyli schopni se dohodnout s manželem:D

  4. Velmi elegantní kombinace 🙂 Také ta červená působí takovou vášní 🙂 Osobně na to velmi nejsem, ale někdy je fajn načerpat trošku krásy i z jiných barev než přírodních 🙂 Já osobně mám ložnici v přírodní barvě dubu a postel z masivu od žluté haly: ) dokoupené kvalitní matrace s pěnou, která se přizpůsobí tělu, takže už konečně po pár letech spím a ráno se cítím svěže 🙂

  5. Sarôčka23

    Marie asi máš na mysli lenivú penu, že? 🙂 Tie matrace sú úplne super, nedávno som zamenila konečne staré matrace za tento vymožený typ a ako jooj, parádne sa mi spí 🙂 Ja som si dala spraviť izbu v kombinácii biela, dub sonoma a tyrkysová. Milujem tyrkysovú od svojich asi 10 rokov 🙂 Tak sa mi to stalo aj osudným 😉 Žlutá hala je parádna, nedávno som tam nakúpila nejaké dekorácie – asi najkrajšie bol ten fotorámček so skrýšou 🙂 Už sa teším až začnem robiť na detskej izbe, lebo čakáme prírastok 😉 Do teraz to bola hosťovská izba, tak teraz ju prerobíme na detskú izbu a to bude chcieť trošku viac kreativity, už prenasledujem rôzne blogy, ktoré sa zaoberajú tipmi a nápadmi 😉

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.