ložnice
Komerční články

Zřizujeme ložnici krok za krokem. Na co bychom neměli zapomenout?

[dropcap]L[/dropcap]ožnice – místo, kde trávíme poměrně velké množství času. Dodržujeme-li doporučené množství spánku, a to okolo 8 hodin denně, potom v ní trávíme celých 10 dní v měsíci. I proto je důležité, aby vypadala dle našich představ a spokojený spánek by v ní byl samozřejmostí. Základem ložnice by tedy měla být hlavně neutrální a příjemná barva stěn. Je vhodné vyhnout se pestrým a křiklavým variantám a raději zvolit uklidňujíc barvy. V tomto směru zaujme například světle zelená, nebo také světle modrá. Nic ale nezkazíme ani fialovou, světle hnědou, nebo tradiční bílou. V tomto ohledu záleží hlavně na našem vkusu. Jsme to právě my sami, kdo se bude v ložnici cítit opravdu dobře.

ložnice

Postel je naprostým základem

Dále je ideální začít tím hlavním, tedy základem v podobě postele. Bez ní se žádná ložnice neobejde. Ať už slouží pouze nám, nebo naší partnerce či partnerovi, je třeba dbát na dostatečnou velikost. I velikost postele má totiž vliv na to, jak dobře spíme. Základem by tak neměla být pouze šířka, ale samozřejmě také její délka. Ačkoliv většině lidí stačí běžně dostupné rozměry, jste-li vyššího vzrůstu, určitě se na tento aspekt při výběru zaměřte.

[box type=“success“ ]

Základem by ale měla být také kvalita materiálu, ze kterého je celá postel, ale také rošt, případně i matrace vyrobena. V tomto ohledu je důležitá především nosnost, která zaručí, že postel bez problémů vydrží. Kvalita materiálu ale má vliv také na celkovou životnost postele. Investice do těch kvalitních je určitě vhodná z toho důvodu, že postel je poměrně výrazně namáhána a to znamená, že by měla opravdu vydržet dlouhé roky.

[/box]

Slaďte celkový design dohromady

ložnice

Postel tedy již máte, a následně můžete přistoupit k volbě nábytku. Nezbytnými prvky nejsou pouze šatní skříně, ale také komody, či noční stolky. To vše patří k základnímu vybavení všech ložnic. Při výběru je poté třeba vybírat tak, aby bylo vše barevně, ale i materiálově i koncepčně sladěno. Skvělou volbou jsou tedy především ložnicové sestavy. Jednou z takových je třeba i na trhu oblíbená sestava TOSCA, která sází na kombinaci lamina a jasanu, s černým lesklým provedením. V kombinaci s fialovou nebo modrou stěnou je to volba, která zaručeně zaujme. K tomu všemu stačí zaměřit se na šedou podlahovou krytinu, ať už ve formě koberce či dřeva, a dokonalá ložnice dostane svou skutečnou podobu.

[box type=“info“ ]

Jste nároční? Jděte cestou luxusu a dokonalého provedení

Výše zmíněná varianta ložnice je vhodná pro každého, a to jak do rodinného domu, tak i do bytu. Jste-li ale náročnějšími zákazníky, kteří si potrpí hlavně na luxusnější provedení, zaujme vás třeba neméně oblíbená ložnice NEVADA. Ta sází na kombinaci elegantních a módních světlých barev a mnoha detailů. Kombinace prostorné manželské postele, nočních stolků, komody a šatní skříně vykouzlí z obyčejné místnosti ložnici s nádechem luxus a originality.

[/box]

Sestavy si dnes lze i nakombinovat

Ačkoliv mluvíme o možnosti sestav, které jsou skvělou volbou jak udržet nádech vaší ložnice v celistvém designu, rozhodně nemusíte jít cestou hotových variant. Dnes by mělo být samozřejmostí i to, že si jednotlivé prvky nakombinujete dle svých potřeb a dle svého uvážení. Opět ale platí, že byste se měli při výběru držet výhradně jednoho stejného konceptu, provedení a barvy. Ačkoliv některé prvky mohou vybočovat, mějte na paměti, že celá místnost by měla působit celistvým dojmem. A proč? Jelikož díky tomu dokáže vše navodit příjemný pocit, který je základ dokonalého spánku. A právě pouze při něm dokáže tělo regenerovat a načerpat tak potřebnou energii. Máte-li tedy v plánu stavbu domu, či jenom rekonstrukci vaší ložnice, věříme, že vám naše typy a nápady rozhodně přijdou při zařizování maximálně vhod.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.