Komerční články

Zařiďte si ložnici za všech okolností pohodlně

Manželské postele jsou neodmyslitelným srdcem každé komfortně vybavené ložnice. Ale neměly by být jediným nosným prvkem. Vždyť spánkem vyplňujeme přibližně jednu celou třetinu každého našeho dne. Je tedy zcela přirozené, že chceme tuto dobu trávit v blízkosti těch, kdo jsou našemu srdci bez nadsázky nejbližší. A to co nejvíce.

Důležité je tedy vybavit si ložnici tak, aby tuto podmínku splňovala za všech okolností. A na co se tedy zaměřit?

Zdroj obrázka: LightField Studios / Shutterstock.com

Dbejte na každý detail

Ložnice představuje vlastně takový intimní prostor, dokonalý ostrůvek všeobecné pohody a ničím nerušené harmonie, který jako jediný v celém domě či bytě patří bez výjimky jen a jen nám. Jeho zařízení bychom proto měli velmi pečlivě zvážit a vybrat ho tak, aby nám beze zbytku vyhovovalo opravdu po všech stránkách.

Ujasněte si, co od své ložnice chcete

Každý z nás má o tomto kousku domova docela jiné představy. Někteří si ho představují jako místnost, ve které si chtějí po všech stránkách připomenout prachové peřiny své babičky, jiní ložnici vnímají spíše jako jedinečnou příležitost pro vnesení erotiky a intimity do všech aspektů každodenního života. Jak tedy začít?

Nejdříve se podívejte na to, jakou chcete vlastně postel. Máte-li rádi tradici dýchající pohodou rodinného krbu a klidných večerů, vsaďte na příjemně vyhlížející nábytek vyrobený z masivu. Romantické duše upřednostní raději kovové postele, nenásilně ale efektně upomínající na vybavení nádherných šlechtických zámků. Pocit luxusu vám pak velmi snadno navodí perfektní manželské postele vyrobené z populární kůže nebo levnější ekokůže, které tak rády ukazují svým stoupencům známé filmové celebrity. A chcete-li mít pod kontrolou hlavně nezbytně praktickou stránku celé věci, pak vždy volte postele s plnohodnotným úložným prostorem.

Atmosféra v ložnici si žádá své

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na světla. Jen jedno centrální se opravdu nehodí, mnohem lepší bude několik menších bodových kousků, jež nasvětlí vše potřebné. A aby vám účet za elektřinu nepřerostl přes hlavu, pohlídejte si, že je účtována opravdu správně. Pomůže vám kupříkladu profesionální třífázový dvoutarifní rozvaděč nebo další elektrikářské vychytávky, na které se doptáte u specialistů.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Zaměřte se především na barvy

Ono kýžené kouzlo barev nemusí této místnosti nezbytně dodat jen doplňkové textilie a šikovně vyprané ložní prádlo. Tu správnou atmosféru totiž umí navodit i dobře zvolený nábytek. Tlumené tóny černé a hnědé jsou ideální, stejně jako ničím nenarušená kresba přírodního dřeva. Všechny tyto prvky na vás dýchají klidem a pokojem. Naopak červená a oranžová barva, které si obvykle spojujeme jen s obytnými nebo kancelářskými prostory, dodá ložnici vítaný nádech erotiky a tolik potřebnou jiskru, jíž potom v případě potřeby stačí jen s opravdu malým úsilím maličko rozdmýchat.

Aby bylo v ložnici vždy přívětivě

Nezapomínejte na to, že dobře zvolený nábytek dokáže provzdušnit i opravdu malou ložnici, v níž se jinak cítíme stísněně. Stačí si jednoduše vybrat model stojící na vysokých nožkách anebo ten, který na první pohled nepůsobí příliš mohutně. Design takového nábytku by pak měl být vždy maximálně jednoduchý, ale účelný. Větší ložnice si pak dokáží poradit i s masivními kusy nábytku.

Bojujete s prostorem? Pak byste měli vědět, že nedostatek míst nutných k uložení příslušenství a lůžkovin umí skvěle vyřešit manželské postele vybavené úložným prostorem. Dlouhodobou svěžest i u po delší dobu uskladněných věcí zajišťuje vždy velmi moderně řešené odvětrávání. Takové postele jsou tedy vhodné i do ložnic astmatiků a stále přibývajících alergiků.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zařiďte si ložnici za všech okolností pohodlně