Domů / Komerční články / Nevíte si rady s péčí o vaší zahradu? Nechejte si poradit (a nejen s ní)

Nevíte si rady s péčí o vaší zahradu? Nechejte si poradit (a nejen s ní)

Péče o zahradu vyžaduje určitou dávku zručnosti a každém ročním období vypadá naprosto jinak. Na jaře všechno rozkvétá a příroda je plná života, v zimě se zas rostliny i zvířata ukládají k dlouhotrvajícímu spánku, ze kterého se na jaře zas probudí, aby celý koloběh začal nanovo. Jak tedy máte k úpravě zahrady ve kterém ročním období přistupovat? A nevíte si rady s vizuální stránkou, která stále nepůsobí tak krásně, jako v případě zkušenějších sousedů? Nechce si proto v těchto otázkách poradit.

zahrada

zahrada

Jaro a zahrada

Na jaře všechno kvete a příjemně voní. Teploty se ještě stále nešplhají příliš vysoko, ale zima už rozhodně není a dny jsou nabité energií a slunečním svitem. Zahrada se po zimním spánku probouzí k životu a přesně tak byste k ní i vy měli přistupovat. Obnovení životního cyklu rostlin a zasazení nových užitných je nasnadě s tím přichází i mnohem častější péče.

Jaro je tím obdobím, kdy mají všichni z vás možnost popřemýšlet nad celkovou vizuální stránkou vašeho exteriéru a případně si dle rad zkušenějších zahradu přetvořit do takové podoby, se kterou budete spokojeni. Nejedná se ovšem jen o květiny a záhony, ale i o různé dekorační doplňky nebo praktické věci. Možná byste uvítali malou dřevěnou kůlničku na nářadí. Nebo celý život sníte o jezírku, kde se budou prohánět ozdobní KOI kapři. Nic není nemožné a jaro je přesně tím obdobím, které volá po změně.

Léto a zahrada

Poslední roky nás letní období dokázalo pořádně ohřát a mračna se objevovala jen zřídkakdy. Proto musíte především v létě dbát na to, aby rostlinky na vaší zahradě měli dostatek vláhy a ty náchylnější případně bránit před slunečním žárem, který může být v poledních hodinách opravdu nesnesitelný.

Podzim a zahrada

A zase se blížíme zimě. Příroda se pomalu připravuje na zimní spánek, listy opadávají a hrají všemi barvami, vnější části rostlinek usychají, ptáky a ostatní zvěř vídáme jen sporadicky. Ve vhodný okamžik proto musíte zahradu na zimu adekvátně připravit, odklízení spadaných listů nevyjímaje.

Zima a zahrada

A je tu zase zimní spánek a všechno se začíná točit od znovu. Každé roční období přináší svá úskalí a inspirace okrasných zahrad se vždycky hodí. Jak z hlediska činností, tak z hlediska designu. Nechejte si proto poradit.

Ideální místo k hledání rad a triků?

Ideálním prostorem, kde získávat informace o fungování a dekoracích vhodných pro zahradní prostory je takové, které se zároveň dotýká i designu interiérového. Není jednodušší mít všechno hezky pohromadě? Společné místo, kde se nacházejí dekorace do bytu a zahrady ušetří mnoho času s hledáním a určitě si vyberete to, co se hodí zrovna vám!

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.