Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Nová kuchyň? Čeho je dobré se při výběru držet? 2

Soustředíte se na výběr nové kuchyně? Chcete si pořídit takovou, která pro vás bude krásná, moderní, bude mít vychytávky, které se vám líbí a které i vy, během svého pobytu v kuchyni využijete? Výběr kuchyně není vždycky tak jednoduchý, jak si myslíte. Je třeba k tomuto kroku přistupovat zodpovědně, protože přeci jen v kuchyni budete trávit takřka každý den, někdy i několik hodin a měla by proto splňovat spoustu věcí, které si přejete a chcete.

Co nevyužijete, nepořizujte

Někdy se vám líbí nějaká vychytávka nebo věc, kterou si plánujete pořídit s tím, že jí tu a tam použijete. Ruku na srdce, jak často? Vaše kuchyně by měla být praktická a krásná zároveň, nicméně vždy je nutno dávat důraz na tu praktičnost, protože mít například dřez daleko od odkapávače nebo nemít v okolí plynového sporáku místo k odložení misky a podobně? To není moc komfortní a praktické. Čeho se tedy držet?

Správný výběr materiálů

Co se materiálu týče, tak vybírejte takové, jejichž údržba je snadná a také nenáročná, takže zkrátka takové, které můžete jednoduše setřít hadříkem a je po problému. Zároveň by měl být materiál příjemný na dotek, protože se ho budete často dotýkat a manipulovat na něm a také by měl být bezpečný. Lidé v posledních letech často volí moderní imitace (imitace dřeva, kamene a podobně). U podlahy můžete vybírat například lamino, vinyl nebo pravé dřevo.

Správné spotřebiče

V obchodech jste jako u vytržení, líbí se vám velká spousta spotřebičů a máte pocit, že potřebujete všechno. Je důležité si vše rozmyslet. Než se vydáte nakupovat kuchyňské spotřebiče pak si promyslete, zda to bude klasické provedení nebo moderní výsuvné či vyklápěcí systémy. Vše se odvíjí také od toho, kolik prostoru na kuchyňské lince budete mít.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *