pečený losos
Vaření

Pečený losos

[dropcap]N[/dropcap]a rozdíl od nasycených živočišných tuků jsou nenasycené tuky z rybího masa našemu tělu velmi prospěšné. Je prokázáno, že u lidí, kteří tyto ryby konzumují aspoň jednou týdně, se výrazně snižuje riziko infarktu. Losos má navíc velký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin v jeho tuku, které jsou důležité pro prevenci kardiovaskulárních chorob.

Často si kuchařky a kuchaři, kladou otázku, jak čerstvého lososa upéci, aby byl dobrý? Recept na pečeného lososa je překvapivě jednoduchý, uvidíte, že pokud jej můžete nakupovat čerstvého, zařadí se tento pokrm na váš pravidelný jídelníček. Tak neváhejte a vyzkoušejte nový recept.

pečený losos

Ingredience pro přípravu lososa

[starlist]

  • 200-400g čerstvého lososa vcelku (dle počtu osob, pro které pečeme)
  • mořská sůl
  • bylinkové máslo v sušené podobě
  • olivový olej pro pečení
  • šťáva z jednoho citrónu

[/starlist]

Postup při pečení lososa

Čerstvého lososa omyjeme a osušíme papírovou utěrkou. Vezmeme si zapékací misku a připravíme si jednoduchou marinádu. Olivový olej smícháme se solí, citrónem, bylinkovým máslem. Do této marinády lososa dáme a pomocí rukou směs do lososa vetřeme. Předehřejeme troubu na minimálně 230 stupňů a zapékací mísu do ní vložíme. Pečeme cca 15 minut, než je ryba zcela propečená.

Co k lososovi?

Losos je ryba sama o sobě výrazná, a proto není potřeba ji „kazit“ omáčkou nebo ostrými dresinky. Já osobně dávám přednost například rukole (salátu) nebo pečeným rajčatům, špenátu nebo jakékoliv teplé zeleninové směsi. Kdo dává přednost klasickým přílohám, vařenými brambory nic nepokazí.

[box type=“success“ ]

Doporučení na závěr

Určitě se nevyplatí kupovat mraženého lososa nebo takzvané podkovy. Klasický filet je vždy lepší. Není také potřeba lososa řezat na kousky před pečením, zbytečně tak ztratí při pečení šťavnatost. Dávejte si určitě pozor na teplotu – malá teplota způsobí „blátivost“ lososa, naopak přepečení způsobí, že je losos suchý.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *