Bydlení,  Tipy & praktické informace

Šetřete vodou s termostatickou baterií

Vodovodní baterie se svým moderním designem, a to zejména v poslední době často stávají estetickým doplňkem koupelny. Kromě vzhledu byste však neměli zapomínat na její funkčnost a kvalitu. Správně vybraná vodovodní baterie je nejen hezká na pohled, ale může snížit částky na fakturách za vodu.

shutterstock_46833628

Ušetřit můžete například používáním termostatické baterie, která je mnohdy stále neprávem nedoceněná a mnoha zákazníky přehlížená. Kvalitní termostatická baterie však dokáže ušetřit jak vodu, tak energii. Může za to otočný regulátor, kterým je termostatická baterie vybavena a na kterém si jednoduše nastavíte požadovanou teplotu vody. Odpadá tak mnohdy zdlouhavé a únavné čekání než se „trefíte“ do správné teploty vody, která vyhovuje vašim potřebám.  Se správně nastavenou termostatickou baterií vám nehrozí ani opaření a ani šok z neplánované ledové sprchy.

Obavy z použití termostatické baterie jsou zbytečné i z ohledu bezpečnosti. Všechny baterie by měly mít na teplotě 38°C bezpečnostní pojistku, která musí být v případě potřeby překonána. Například dětem tak nehrozí, že se opaří příliš horkou vodou, pokud je v koupelně necháte chvíli bez dozoru.

[box type=“warning“ ]Pořizovací cena termostatickým baterií je sice o něco vyšší, nicméně investovaná částka se do domácího rozpočtu velmi brzy vrátí nižšími náklady na energie a menší spotřebou vody.[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.