Suchý vzduch? Vyřešte jej zvlhčovačem vzduchu!

0
175

V zimě nezbývá nic jiného, než zapnout topení a ve svém obydlí zatopit. Přinese vám to teplo ve všech místnostech, budete se doma cítit příjemně a dobře. Kromě toho se může objevit řada nepříjemných problémů. Může vás začít svědit kůže, objevovat se popraskané rty nebo dokonce alergie. A příčinou je právě suchý vzduch.

Zvlhčovač je řešením

Objeví-li se ve vaší domácnosti suchý vzduch, může to být problém. V místnosti je přetopeno, svědí vás pokožka a může se vám i špatně dýchat. Řešením může být časté větrání, ale když ani to nepomůže, pak se uchylte k radikálnějšímu řešení. Pořiďte si do domácnosti zvlhčovač vzduchu.

Přistoupíte-li k tomuto kroku, pak je nutno vybrat ten správný přístroj. A nyní si musíte položit základní otázku. Chcete zvlhčit vzduch jen v jedné místnosti nebo rovnou v celém bytě či domě. Budete-li chtít zlepšit vzduch například v ložnici nebo obývacím pokoji, bude vám stačit menší stolní či přenosný zvlhčovač.

Lepší vzduch v celém domě

Když chcete zlepšit vzduch v celém domě, pak je nutno investovat finance do většího a kvalitnějšího systému. Ten pojme několik místností najednou a hodí se v případě, kdy vy nebo někdo ve vašem okolí trpí astmatem. Takové zvlhčovače fungují podobně jako klimatizace nebo centrální vytápění.

Budete-li se soustředit na menší zvlhčovače, důležitým faktorem je pro vás, jak velká je u něj nádrž. Čím větší, tím lepší. Mnohé z nich je možno také přemisťovat, takže můžete zvlhčovat místnosti podle vaší potřeby. Nyní přistupte k výběru páry. Teplá nebo studená?

Je libo teplou nebo studenou?

Teplá pára používá k ohřevu elektřinu, je ideální pro alergiky, protože voda se do ovzduší dostává převařená, tudíž v ní nezůstávají bakterie a další jiné nečistoty, které alergikům mohou vadit. Pára se ochlazuje až těsně předtím, než se dostane do vašeho ovzduší.

Studené pára se nepřevařuje, ale zase je energeticky úspornější. Pracují s rotujícím diskem nebo ventilátorem, přes který se vzduch dostává ven. Najít zde můžete také vlhký filtr, který zabraňuje bakteriím a prachu, aby se do ovzduší dostaly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno