kuchynsky robot
Bydlení

Malí pomocníci, bez kterých se v kuchyni (ne)obejdete

Dnešní doba sice přeje nejrůznějším multifunkčním zařízením, které zastanou hned několik menších jednoúčelových pomůcek, ovšem za určitých okolností rozhodně není na škodu některé menší předměty opět vrátit do hry. Nejenže vám ušetří místo, ale zároveň dodají interiéru osobitý charakter. Udělali jsme pro vás menší přehled pomocníků, kteří by ve vaší kuchyni rozhodně neměli chybět.

kuchynsky robot

V kuchyni provádíme spoustu nejrůznějších činností a bez některých věcí se jednoduše neobejdeme. Ne vždy máme čas a chuť uvádět do provozu složité mechanismy velkých přístrojů a právě tehdy se hodí mnohem kompaktnější pomůcky. Struhadla, topinkovače, mlýnky na kávu a koření, cedníky nebo příborníky vám nejen výrazně ulehčí práci, ale zároveň mohou být velmi pěkné a zajímavé.

Mezi materiály dominuje nerez, který se hodí zejména do interiéru v moderním stylu. Nezavrhuje ale ani kvalitně zpracované plasty, které jsou k mání v nejrůznějších barevných variantách. Pomocníky tak velmi snadno sladíte se zbytkem interiéru a doplníte ho o důležité detaily. Bez těch přece není možné dosáhnout dokonalého celku. Velmi praktické jsou především plastová prkénka, která pochytají všechny pokrájené kousky a usnadní nám následnou manipulaci. Pokrájené maso nebo zelenina putují z prkýnka rovnou do hrnce. V kuchyni by neměla chybět ani chňapka, která vás ochrání před horkým hrncem nebo pokličkou. Máte-li dost neustálého praní, vsaďte na moderní silikonové chňapky, které jsou pružné, dobře omyvatelné a odolné vůči vzplanutí.

Další výhodou malých pomocníků je jejich snadná skladovatelnost. Nezaberou příliš místa a snadno je uklidíte do kuchyňské linky. Opravdu vydařené kousky by však měly zůstat na očích.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *