Komerční články

Tapetové trendy v roce 2021: Jaké barvy a vzory jsou letošním hitem? 

Tapetování zažívá opětovný boom, který by byla škoda propásnout. Na scéně se objevují nové a moderní materiály, neotřelé vzory a netradiční barevné kombinace. Pojďme si posvítit na tapetové trendy pro rok 2021, které se vyplatí následovat. 

Bytovému designu vévodí vliesové tapety

Zapomeňte na dříve používané papírové tapety, které jsou sice levné, ale špatně se lepí a obtížně se sundávají ze zdi. V moderních domácnostech hrají prim tapety z vliesu, které se hodí do většiny místností včetně ložnice nebo dětského pokoje. Snadno se instalují, jsou prodyšné, omyvatelné a navíc se postarají o částečnou tepelnou a zvukovou izolaci.

Barvou roku 2021 je šedá a zářivě žlutá

Pro letošní rok zvolila společnost Pantone Color Institute kombinaci dvou barev, a to šedé (Ultimate Gray) a zářivě žluté (Illuminating). Jejich spojení vyjadřuje hřejivost a optimismus, vzbuzuje příjemné pocity a probouzí naději v lepší zítřky. Vneste je proto do svého interiéru i vy, například v podobě šedé strukturované tapety na zeď a zářivě žlutých dekorací.

Tapeta na zeď

Klasickým obkladům odzvonilo

Že se tapety do koupelny nebo do kuchyně nehodí? Naopak! Vinylové tapety označené třemi vlnovkami jsou voděodolné a omyvatelné, lze je proto umístit například za kuchyňskou linku nebo místo klasického koupelnového obkladu. Během chvíle se vám na stěně bude vyjímat věrná imitace mramoru, betonové štuky nebo třeba kachliček. A to rychle, jednoduše a bez toho, aniž by vás rekonstrukce finančně zruinovala.

Tapeta do koupelny

Experimentuje se vzory

Minimalismus, který v minulých letech ovládl bytový design, je na čase oživit tapetami s výraznými vzory a motivy. Hitem pro nejbližší měsíce budou především 3D tapety, které si designéři oblíbili pro jejich schopnost zvětšit téměř jakýkoliv prostor a dodat stěnám hloubku. Velkým očekáváním jsou pak obří nástěnné malby, které vytvářejí efekt nekonečna – různé tunely, městské scenérie, lesy či geometrické optické klamy.

3D tapeta do ložnice

Pusťte si do bytu přírodu

Jedním z velkých celospolečenských témat je návrat k přírodě, což se zákonitě odráží i v interiérovém designu. Zvlášť lidé žijící ve městech mají tendenci obklopovat se přírodními materiály a zelení ve všech myslitelných podobách. Samolepící tapety na zeď pak představují jednu z možností, jak si i v městské džungli připadat jako na písčité pláži nebo uprostřed lesa.

Tapeta ve stylu přírody

Toužíte po luxusu? Vyzkoušejte damaškové tapety

Damaškové tapety vnesou do každého interiéru nádech luxusu a elegance, který ještě umocňují texturované vzory. Nejen že stěny místnosti zkrášlí, navíc skryjí kdejakou nedokonalost a plní též funkci mírného odhlučnění. Pořídit si je můžete v nejrůznějších barevných odstínech od jemně béžového přes smaragdově zelený až po rubínový. Pokud hledáte ty nejlepší tapety do ložnice, právě jste objevili svého favorita.