Domů / Komerční články / Vyřešte obklady stěn jednoduše a efektivně. Pomohou obkladové panely a desky

Vyřešte obklady stěn jednoduše a efektivně. Pomohou obkladové panely a desky

Pustili jste se do rekonstrukce a začíná vám to přerůstat přes hlavu? V interiéru je spousta míst, kde je ideální řešit zdi pomocí obkladů. Lepení třeba keramických obkladů je však poměrně náročné, a pokud nejste výjimečně šikovní, tak se často neobejdete bez práce obkladače. Na trhu však existují systémy, které vám vše dokáží maximálně zjednodušit. Pojďme se podívat na to, proč mohou být zajímavým řešením právě pro váš interiér.

Obkladové desky

Obkladové desky

Obkladové panely snadno a rychle

Chcete-li vyřešit obklady rychle a efektivně, potom by vás rozhodně měla zajímat možnost instalace obkladových panelů. Právě efektivita a jednoduchost montáže je totiž jejich nezanedbatelnou výhodou. Obkladové panely vám umožní rychlé zapravení zdí, protože se jedná o díly větších rozměrů, práce tak není zbytečně zdlouhavá. Chcete-li ušetřit na nákladech za drahou práci, tak i tady vás panely potěší, protože díky jejich jednoduché instalaci vše zvládnete svépomocí. Kromě toho:

  • Se snadno udržují
  • Jsou 100% voděodolné
  • Mají nízkou hmotnost

Na výběr máte zajímavé dekory, kterými může být imitace cihel, imitace stěrek, vzory s 3D efektem nebo veselými motivy, případně také dekory dřeva. Přitom se velmi dobře čistí, takže s jejich údržbou nebudete mít velké starosti. Čištění usnadňuje také voděodolnost. Při manipulaci vás potěší nízká hmotnost, což se vzhledem k větším rozměrům panelů rozhodně hodí.

Využití obkladových desek

Mezi stále populárnějšími systémy pro obklady zdí se řadí také využití obkladových desek. Ty se vyznačují zejména vysokou univerzálností, kdy je lze použít jak v kuchyni, v koupelně nebo třeba v obývacím pokoji. Obkladové desky mohou nahradit libovolné materiály, jako jsou keramické dlaždice, sádrokarton, MDF desky nebo tapety. Při instalaci na kovové profily z nich lze vytvořit také předsazenou stěnu, případně je lepit rovnou na stávající stěnu či obklad.

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.