Komerční články

Domácnosti houfně přecházejí na tepelná čerpadla. Využijte i vy zdarma teplo ze své zahrady!

[dropcap]E[/dropcap]kologické a úsporné vytápění tepelným čerpadlem je určeno jak pro novostavby, tak do starších domů. Pokud vyměňujete kotel na tuhá nebo kapalná paliva a zároveň zateplujete, můžete využít i státní dotaci Nová zelená úsporám.

Ceny tepelných čerpadel jsou však dnes natolik výhodné, že se je vyplatí pořídit i bez dotací. Jejich výhody poznává stále více lidí, mezi které patří rovněž známé osobnosti: Kateřina Neumannová, Zdeněk Troška, Karel Loprais nebo Lukáš Bauer.

ivt-kvalita-screen

Jak vlastně pracuje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je oblíbený alternativní zdroj obnovitelné energie. Představuje zařízení, které převádí teplo z okolního prostředí do vytápěné budovy nebo jím ohřívá vodu. Je to taková „obrácená lednička“, a také velmi snadné topení, které nevyžaduje žádnou obsluhu.

Trh nabízí několik druhů tepelných čerpadel – podle toho, jestli berou teplo ze vzduchu, vody, nebo země – a zda ji předávají vodě, či vzduchu.

Karel Loprais, alias Monsieur Dakar, si na pozemku okolo montované dřevostavby s tepelnou ztrátou 8,3 kW nechal postavit plošný kolektor napojený na tepelné čerpadlo IVT Greenline Compact o výkonu 7 kW. S vytápěním je velmi spokojen a uvádí: „Čerpadlo máme od roku 2003. Oceňujeme, jak se umí přizpůsobit výkyvům venkovních teplot. Největší radost nám udělalo před několika lety, když bylo venku pár dní mínus 30 stupňů, ale doma jsme měli teplíčko.“

TOP 6 nejzajímavějších instalací tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla v současnosti vytápí i chladí už tisíce objektů. Je mezi nimi také řada významných, například těchto šest:

  1. ZOO Ústí nad Labem – ekologická stavba roku
  2. AZ Tower – nejvyšší budova v České republice
  3. Vysoká škola báňská v Ostravě
  4. Budova Nadace partnerství
  5. Strahovský klášter
  6. Golf Resort Kunětická Hora

A za sedmé – jako bonus – pohled do života čtyřčlenné rodiny se dvěma malými dětmi, která díky tepelnému čerpadlu v domě Na motýlím vršku za ohřev užitkové vody, podlahové vytápění 750 m3 obestavěné plochy, elektřinu na provoz sauny dvakrát týdně, svícení a používání ostatních spotřebičů za rok zaplatila jen 22 000 korun. Oproti někdejšímu studenému a nákladnému bydlení na sídlišti si toto nové manželé Irena a Roman nemohou vynachválit.

[box type=“success“ ]

Zaujalo vás tepelné čerpadlo také? Jeho odborný návrh, přizpůsobený konkrétním podmínkám zájemce, nabízí renomované firmy zdarma. Poradí také se všemi kroky potřebnými k realizaci.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.