Komerční články

Postele z masivu

[dropcap]S[/dropcap]pousta lidí trpí nespavostí a problémy s tím spojenými. Většinu problémů s nespavostí si lidé způsobují sami ať už životním stylem, nebo kvůli stresu. Existují ale i problémy se spánkem, které může každý sám lehce odstranit a napravit. Můžeme si vybrat kde spíme a na čem spíme. Zvolení vhodné postele a matrace je velice důležité pro kvalitní a zdravý spánek.

Snímka obrazovky 2014-03-31 o 21.45.56

[box type=“success“ ]

Jakou postel vybrat

Na trhu naleznete množství postelí, které se liší kvalitou a cenou. Postele různých konstrukcí a různých vlastností. Obchodníci vždy své zboží vychválí, takže by člověk měl jít do obchodu již s jasnou představou jakou postel a matraci chce. Přece jen člověk v posteli stráví cca třetinu života, takže se vyplatí trochu se zamyslet nad výběrem postele a matrací.

[/box]

Nejlevnější postele

Nejlevnější postele není nutné ihned zavrhovat. Pokud se jedná o postel, které bude využívána jen velice zřídka, tak plně postačí na občasné přespání. Může se jednat o postel pro hosty, nebo postel na chatu, kam nejezdíme často. V tomto případě nejlevnější postele a nejlevnější matrace plně postačí. Většinou se jedná o postele, kde je matrace již pevně spojena s postelí. Matrace je velice nízká a zcela nevhodná pro dlouhodobější přespávání. Většinou se jedná o postele s velkým úložným prostorem pod spací částí.

Postele střední cenové relace

Jedná se o postele které mohou velice dobře posloužit a poskytnout kvalitní spánek. Jedná se o postele, které se jednoduše dají sestavit, mají pevný, nebo nastavitelný rošt. Matrace není součástí postele, musíte si ji koupit samostatně. To je velkou výhodou. Každý totiž upřednostňuje jiné vlastnosti matrací a jinou tvrdost matrací. Každý si může vybrat matraci dle vlastních preferencí.

Dražší postele

Dražší postele jsou většinou z masivu a také bývají z dražších materiálů. Můžete si vybrat postel na míru a provedení si přizpůsobit svým potřebám. Stejně tak jako u střední řady matrace není součástí vlastní konstrukce postele. Rošt může být nastavitelný na motorek a na dálkové ovládání. Exkluzivitu mnohdy postelím dodá materiál použitý na výrobu postelí a kvalitní designové provedení.

Postele pro seniory

Snímka obrazovky 2014-03-31 o 21.47.31

Postele pro seniory jsou přizpůsobeny pro potřeby seniorů. Zejména se jedná o vyšší postele pro snadné ulehnutí a vstávání z postele. Je dobré přikoupit i kvalitní nastavitelné rošty s možností polohování. Pro snadnější manipulaci je možné pořídit rošty s motorovým polohováním. Postele mohou mít klasickou délku i jinou.

Matracové rošty jsou důležitou součástí každé postele. Současné rošty nejsou vyrobeny jen se sbitých prken k rámu. Na lamelách roštu je možnost nastavit tuhost a to nezávisle na jiných částech roštu. To znamená, že jinou tuhost roštu můžete mít pod hlavou, jinou pod pánví a jinou pod nohami. Dále si můžete vybrat z roštů s polohováním a bez polohování. Pokud upřednostňujete polohovací rošt, tak máte na výběr mezi roštem s ručním polohováním a s motorovým polohováním. Rozdílná je cena, jinak funkčnost je stejná.

[box type=“info“ ]

Matrace

Výběr matrace je při koupi postele také velmi důležitý. Výrobci nabízejí velkou škálu typů a druhů matrací. Neexistuje jednoduché doporučení jakou matraci si vybrat. Nejdůležitější při výběru kvalitní matrace je zvolit nejpohodlnější a nejpříjemnější pro náš spánek. Na výběru kvalitní matrace totiž záleží jak dobře se nám bude spát. Nejlepší je navštívit prodejce matrací a lehnout si na konkrétní matraci. Další pomůckou jsou data od výrobce do jaké hmotnosti je dobré konkrétní matrace používat. Nebojte se koupit si do společné postele dva druhy matrací, které vám budou nejvíce vyhovovat. Při výběru postele se vyplatí nešetřit, bude vám totiž sloužit spoustu let a tudíž by měla být pohodlné a kvalitní.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *