Kuchyňská váha
Komerční články

Kvalitní váha se uplatní doma v kuchyni, ale třeba také v obchodě. Na co si dát pozor při výběru?

Pokud doma běžně vaříte nebo pečete, určitě využijete i vy služeb kuchyňské váhy. Dokáže to být velmi praktický pomocník, pokud si potřebujete přesně odvážit ingredience. Váhy mají své využití ale samozřejmě také v obchodě při prodeji na váhu, kde je potřeba, aby taková váha vážila opravdu přesně. Kromě toho řada takových produktů dokáže nabídnout zajímavé funkce, které usnadní používání váhy. Má už vaše stávající váha nejlepší léta za sebou? Možná stojí za to se právě nyní podívat po nové.

Kuchyňská váha
Kuchyňská váha

Důležité vlastnosti váhy

Potřebujete-li vážit ingredience v kuchyni, zpravidla zase tak nesejde na tom, aby byla váha naprosto přesně kalibrovaná. Něco jiného je to ale při již zmiňovaném využití v obchodě. Tady vám rozhodně přijdou vhod obchodní a kuchyňské váhy, které disponují metrologickým ověřením. To by samozřejmě mělo být součástí takového produktu a je dokladem o tom, že váha zobrazuje skutečně reálně. Takovou váhu potom můžete použít třeba při prodej masa, zeleniny, v restauracích nebo bufetech. Většina takových zařízení nabízí tři displeje, kde najdete:

  • Hmotnost
  • Jednotkovou cenu
  • Celkovou cenu

Pokud budete váhu používat v kuchyni pro domácí účely, postačí vám jednodušší modely, které nejen že nemusejí mít metrologické ověření, ale není nutné, aby počítaly cenu. V podstatě nám postačí pouze hmotnost. Pokud se jedná o propracovanější váhy s metrologickým ověřením, které jsou určeny právě pro obchodní účely, mohou být třeba spojeny s počítačem nebo disponovat možnosti tisku etiket.

Jakou váhu zvolit?

Na trhu existuje celá řada výrobců těchto zařízení. Pokud hledáte kvalitní přístroje, které se vyznačují vysokou mírou přesnosti vážení, můžete vsadit třeba na digitální váhy Kern. Tento výrobce nabízí váhy v různých kategoriích, takže není problém nalézt přesně takový přístroj, který poslouží vašim požadavkům.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *