komar
Tipy & praktické informace

Zabraňte komárům v útoku

[dropcap]K[/dropcap]aždý rok je to stejné, sotva se venku trošku oteplí, začnou nám klidné spaní kazit nepříjemní komáři. Tenhle dotěrný hmyz umí být nejen obtěžující, ale hlavně je přenašečem několika velmi vážných nemocí. Bohužel, už není nic výjimečného, když se setkáte s člověkem, kteří po komářím šťípnutí onemocněl například nebezpečnou boreliozou.

komar

Komárům a jejich bodnutí však naštěstí můžete předcházet a to hned několika způsoby. Prvním z nich je umístění sítí do oken. Díky tomu budete vy i vaši blízcí ochráněni nejen před komáry, ale i před ostatním otravným hmyzem. Sítě do oken můžete koupit v několika variantách. Nejlevnější jsou nalepovací síťky, které můžete uzpůsobit přímo rozměrům vašeho okna. Investice není příliš vysoká, na druhou stranu je nutné podotknout, že ne vždy tyto síťky na oknech pevně drží.

Lepší variantou jsou sítě zaklapovací, které jsou vyráběny na míru a mohou se chlubit dlouhou životností. Takové sítě do oken můžete koupit již s novými okny, eventuelně můžete zajít do firmy, která se prodejem oken zabývá a kde vám beze sporu poradí.

[box type=“success“ ]

Pokud nemáte sítě v oknech v oblibě, protože vám brání ve výhledu, můžete vyzkoušet některý z elektrických odpuzovačů komárů. Některé odpuzovače vás nejen během horkých letních nocí ochrání před komáry, ale také jsou vybaveny malou led lampičkou, která vám v případě potřeby usnadní orientaci v potemělém prostoru.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.