Domů / Tipy & praktické informace / Zabraňte komárům v útoku

Zabraňte komárům v útoku

Každý rok je to stejné, sotva se venku trošku oteplí, začnou nám klidné spaní kazit nepříjemní komáři. Tenhle dotěrný hmyz umí být nejen obtěžující, ale hlavně je přenašečem několika velmi vážných nemocí. Bohužel, už není nic výjimečného, když se setkáte s člověkem, kteří po komářím šťípnutí onemocněl například nebezpečnou boreliozou.

komar

Komárům a jejich bodnutí však naštěstí můžete předcházet a to hned několika způsoby. Prvním z nich je umístění sítí do oken. Díky tomu budete vy i vaši blízcí ochráněni nejen před komáry, ale i před ostatním otravným hmyzem. Sítě do oken můžete koupit v několika variantách. Nejlevnější jsou nalepovací síťky, které můžete uzpůsobit přímo rozměrům vašeho okna. Investice není příliš vysoká, na druhou stranu je nutné podotknout, že ne vždy tyto síťky na oknech pevně drží.

Lepší variantou jsou sítě zaklapovací, které jsou vyráběny na míru a mohou se chlubit dlouhou životností. Takové sítě do oken můžete koupit již s novými okny, eventuelně můžete zajít do firmy, která se prodejem oken zabývá a kde vám beze sporu poradí.

Pokud nemáte sítě v oknech v oblibě, protože vám brání ve výhledu, můžete vyzkoušet některý z elektrických odpuzovačů komárů. Některé odpuzovače vás nejen během horkých letních nocí ochrání před komáry, ale také jsou vybaveny malou led lampičkou, která vám v případě potřeby usnadní orientaci v potemělém prostoru.

O Vesela

5 komentáře

  1. Tak ako sú nám nepríjemní komári, rovnako môžu byť aj osy a sršne, najmä v záhrade. A pre malé deti dokonca môžu byť nebezpečné. Ako chrániť svoju úrodu pred zničením a seba pred napadnutím? http://nasehobby.sk/ekologicky-na-osy-v-zahrade/

  2. Bez ochranných sítí se neobejde především bydlení u lesa a v blízkosti vodní plochy. Je ale zajímavé, že se ty potvůrky dostanou i do posledního patra v panelákovém bytě 🙂

  3. V paneláku jsme měli sítě a stejně se to s komáry nedalo vydržet. Nakonec se zjistilo, že se docela dobře množí ve vlhké šachtě stupaček a odtud měli přístup do všech bytů dle libosti a vyřešila to až rekonstrukce… Stejně horší než bodanec je to protivné noční pískání 😉

  4. Kamerové Systémy

    Nejlepší je mít síťky, které se dají otvírat, takže to ani neomezuje, když jdeš z domu nebo bytu ven na balkon nebo zahradu, ale pořád to chrání. Pohodlné a pořád docela levné řešení. Ale souhlasím, nejotravnější je pískání.

  5. Pěkný článek a musím souhlasit i s již publikovanými komentáři. Sítě jsou u vodních ploch a lesů doslova nezbytností, v panelácích a dalších domech je to dnes spíše standard a pohodlí. Doporučuji pořídit si sítě s hustým vzorkem a s háčky pro uchycení do oken. Jsou praktické, efektivní a dají se naprosto jednoduše nasadit a sundat.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.