Domů / Interiér / Jak vybrat LED žárovky?

Jak vybrat LED žárovky?

LED žárovky hrají v oblasti osvětlení v dnešní době velice důležitou roli. Jejich konstrukce a princip umožňují efektivnější a levnější možnosti, po kterých se jednoznačně vyplatí sáhnout. Ne každý se však v této problematice plně orientuje. Možná, že i vy tápete v tom, jak vybrat správnou LED žárovku? Pojďme se tak podívat na základní vlastnosti, kterých byste si měli za každých okolností všimnout – usnadní vám to výběr a nákup, rozhodování bude o něco jednodušší!

led

Kompatibilita s daným svítidlem

Prvním krokem by měla být vždy kompatibilita závitu nebo patice s daným svítidlem. Je tak důležité ověření, zda svítidlo vůbec podporuje ten či onen typ žárovky. Vyplatí se vzít s sebou do prodejny starou žárovku a v případě pochybností se klidně i poradit s proškoleným prodavačem, který by vám měl být schopen poradit, případně odpovědět na doplňující otázky.

Správný světelný výkon

Dalším specifikem je potom světelný výkon. Ujistěte se, že konkrétní žárovka poskytne dostatek světla. Led žárovky dokážou standardně při stejném výkonu poskytnout vyšší světelný tok.

Nekupujte příliš drahé LED žárovky

Ve většině případů narazíte vždy na více možností – to znamená, že výsledné rozhodnutí bude na vás. Je potřeba si uvědomit, a nakonec si toho můžete i všimnout přímo v obchodech, že mezi nabízeným sortimentem LED žárovek jsou mnohdy výrazné cenové rozdíly. Nemusí být přitom pravidlo, že dražší varianta je kvalitnější a výhodnější, jak si to mnoho lidí myslí.

Obecně lze říci, že LED žárovky mají větší životnost a tak se jejich na první pohled zvýšená investice rozhodně vyplatí. Navíc se pozitivně projevují i výrazně menší spotřebou elektrické energie – při stejných světelných podmínkách tak můžete výrazně ušetřit a to se stoprocentně projeví na ročním výpisu, respektive vyúčtování za elektřinu!

O Radek Blinka

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*