Bydlení,  Byty,  Interiér

Jak zařídit byt pro alergiky?

Váš dům či byt je velmi útulný. Koberce mu dodávají na kráse, ale také pomáhají izolovat došlapy, udržují teplo v domě. Spolu se záclonami závěsy, polštáři z pravého peří a dalších drobností tvoří ideální prostor pro vaše bydlení. Jenže, co když se z vás nebo vašich dětí postupně vyklube alergik?

Pozor na alergie

Pro alergika jsou koberce, záclony, polštáře z peří, květiny ve váze a další problémem číslo jedna. Neustále zarudlé oči, svědění, dušnost, kašel, rýma a častější výskyt astmatických záchvatů. To vše může mít na svědomí byt či dům, který není dostatečně přizpůsoben člověku, který trpí alergiemi. Samozřejmě záleží na tom, jak silná alergie je. V každém případě je dobré popřemýšlet, jak vytvořit přístupnější domov všem, kteří tímto problémem trpí.

Zatočte s prachem a roztoči

Podle lékařů jsou nejčastější alergie právě na prach a roztoče. Prach jednoduše můžete odstranit s pomocí pravidelného úklidu. Také prospěje domácnosti omezit „lapače prachu“ tedy nejrůznější sošky, suvenýry, svíčky, dekorace a podobně. Na ty se přirozeně chytá prach, který alergikovi nedělá dobře. Na roztoče fungují také spreje nebo jiné přípravky.

Roztoči milují tmavé a teplé prostředí, ideálně takové, kde se objevuje trošku vlhkosti. Jaké to je místo? Vaše postel. Základním kamenem pro všechny, nejen alergiky by měla být hypoalergenní matrace a také polštář s přikrývkou. Ty je nutno často a dobře větrat. V létě není nic jednoduššího, než je umístit na okno, přes plot nebo balkon. Matrace má životnost zhruba pět let. Poté je dobré jí vyměnit.

Domácnost pro alergika

Taková domácnost by se měla snadno udržovat, tedy jednoduše uklidit. Nábytek jednoduchý, který je možno snadno otřít. Podlahy, které jsou bez koberců nebo jen s těmi kusovými a těmi, které mají nízký chlup a snadno se čistí. Závěsy? Záclony? Na ty pokud možno zapomeňte, to je hotový ráj pro roztoče. Je nutností mít vysavač, ideálně takový, který prach dokonale vysaje a udrží uvnitř. Suchý vzduch může pomoci pročistit a zvlhčit zvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *