dům
Bydlení

Jak vybrat architekta?

Architekt dnes představuje veledůležitou osobu, tedy alespoň v tom případě, kdy chcete bydlet elegantně a co nejvíce dle svých představ. Skloubení tajných přání a snů z oblasti bydlení spolu s realitou je v současné době možná snadnější, než byste očekávali. Ve většině případů si však nevystačíte svépomoci a tak je zcela jistě na místě přemýšlet, jak vybrat toho správného architekta?

shutterstock_203994281

V prvé řadě se můžete zeptat vašich známých. Třeba i oni spolupracovali s nějakým bytovým či zahradním architektem, který jim dokázal připravit podklady na takový projekt, jež je posunul v budování zázemí ke spokojenosti. Známosti dělají hodně.

Poptávka po architektech je obrovská. Není obvykle žádným problémem na nějakého narazit, určitě ale není architekt, jako architekt.

Důležité jsou reference a názory ostatních

Reference můžete chápat jako vizitku architekta. Určitě se vyplatí zjistit, na jakých projektech architekt v minulosti pracoval. O vaší budoucí spokojenosti s architektem může také napovědět hodnocení ostatních jeho klientů, to však nemusí být zase tak objektivní.

Osobní schůzka samozřejmostí

Naprostou nutností by měla být osobní schůzka. Ta je zpravidla nezávazná. Na setkání by vám měl dobrý architekt odpovědět na veškeré vaše dotazy. Měl by vám navrhnout řešení problému a dopředu sdělit i orientační cenu. Dobrý architekt by vás neměl do ničeho tlačit, měl by vám dát čas narozmyšlenou.

Široký rozhled a aktuálnost

Dejte přednost takovému architektovi, který má široký rozhled. Je důležité, aby se architekt orientoval v aktuálních možnostech a moderních postupech a řešení – technologie jde neustále kupředu. Buďte i vy IN!

A že architekti dokážou divy, o tom se můžete sami přesvědčit – spousta zajímavých projektů by bez jejich práce vůbec nevznikla. I vaše bydlení může být něčím jedinečným – o to se správný architekt postará!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.