Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Design,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje

Líbí se vám skleněná vitráž v oknech?

 

Vitráž známe hlavně z kostelů a posvátných míst. Jedná se o výplň tvořenou z malých, barevných a skleněných tabulek, které vytvářejí různé barevné obrazy. Díky růstu moderních technologií se začalo na sklo i malovat a vytvářet kresby pomoci stálých barev. Po vypálení a tupování vnikla kresba, která v mnoha případech nahradila skleněnou vitráž vytvořenou ze skleněných tabulek. Kdysi bylo finančně náročné pořídit si tento dekorační prvek do bytu nebo domu. Dnes je přístupný pro všechny, kdo milují barevnost a originalitu.

(zdroj obrázku:digsdigs.com)

Vitráž je prvek, který od svého počátku patří k architektuře a bytovému designu. Originální vitráž je dražší záležitostí, ale je nádherná a jen tak ji někdo doma nemá. Světlo díky barevným tabulkám vytváří v prostoru nezapomenutelný zážitek. Je to jako se dívat do krasohledu.

(zdroj obrázku: pinterest)

Dnes se vitráž používá i v interiéru. Zdobí okna na chodbě, v kuchyni, v koupelně i ložnici. Dekoruje výplně dveří, dává se na dělící stěny, v nabídce najdete i vitrážové paravany, různé svícny, lucerny a někde používají i vitrážovou dlažbu nebo obklady. Vitráž je sama o sobě nádherná a díky novým technologiím ji lze vytvořit a přizpůsobit dle přání klienta, což je skvělé.

(zdroj obrázku: interiordesignfiles.com)

(zdroj obrázku: artlike.com.ua)

(zdroj obrázku: messagenote.com)

(zdroj obrázku: tdstainedglass.com)

(zdroj obrázku: scottishstainedglass.com)

(zdroj obrázku: kitchenwiccan.com)

Líbí se vám vitráž a malování na sklo v bytě? Napište nám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *