Domů / Komerční články / Tipy, čím efektivně ohřívat vodu

Tipy, čím efektivně ohřívat vodu

Čím zcela účelně ohřívat vodu, abyste co nejméně zasahovali do rodinného rozpočtu? Lepší zvolit plyn nebo elektřinu? Mnoho otázek, které vznikají při zařizování rodinného domu nebo chalupy.

Mezi nejsledovanější výdaje, co se rodinného rozpočtu týče, jednoznačně patří výdaje na topení a přípravu teplé užitkové vody. Není se čemu divit, neboť se rozhodně jedná o nezanedbatelné položky.

Vhled do současného trhu

Vodu lze ohřívat několika způsoby. U nás je nejrozšířenější bojler, elektrický akumulační zásobník. Velmi využívaný je také elektrický ohřívač vody, plynový ohřívač, a to jak zásobníkový, tak i průtokový. Nejlevněji však podle průzkumů vychází ze všech variant ohřev pomocí tepelného čerpadla. Je mnohem levnější ve srovnání s bojlerem, a to dokonce i v případě, kdy k ohřevu využíváte nízký tarif, díky kterému šetříte i za ostatní elektrospotřebiče.

Co pořídit na chatu či do garáže?

Pokud jezdíte na chalupu či chatu nebo máte garáž, kde trávíte volný čas? Právě pro tyto účely, kde nelze vyřešit ústřední ohřev vody vám skvěle poslouží baterie s elektrickým ohřevem vody. Vypadá a funguje jako běžná vodovodní baterie a zcela ihned ohřeje neomezené množství vody. Baterie se velmi snadno ovládá a teplotu vody můžete regulovat pomocí páček.

Kombinace energií?

Pro využití několika zdrojů energie k ohřevu vody je praktický kombinovaný bojler. Existují kombinované ohřívače, které lze zavěsit na zeď nebo ty, jež se dají upevnit horizontálně. Tyto typy bojlerů se vyrábí jak pro menší domy, tak i pro velké objekty se spotřebou stovek litrů. U kombinovaných bojlerů můžete využít všechny typy energií a paliv (elektrickou, plyn i tuhá paliva).

Úsporné tepelné čerpadlo

Tento druh čerpadla je možné využít ve všech typech domů. Nejefektivnější využití však má tam, kde je vysoká spotřeba energie na vytápění a ohřev vody. Jednotková cena energie je u tepelného čerpadla ve srovnání s kondenzačním plynovým kotlem méně než poloviční.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*