Komerční články

Zaostřeno na pohovky: Minimálně tyto aspekty nezapomeňte při nákupu zohlednit

Kde doma nejraději odpočíváte? Ano, vaše odpověď bude zřejmě jednoznačná. Přece na vlastní pohovce. Udělat si pohodlí určitě stojí za to. Jen mít k dispozici ten správný model, který bude mimo jiné také designově povedený. Vybrat takový nemusí být vůbec jednoduché. Orientovat se je třeba podle mnohých aspektů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Kolik osob bude na pohovce sedět?

V první řadě si dejte pozor na to, kolik lidí bude na dané sedačce standardně sedět. Hodně oblíbená pro malý obývací pokoj je dvoumístná pohovka. Ta sice pojme jenom dvě osoby, nicméně v doplnění o taburety a křeslo získáte spousty potřebného prostoru. Celý komplet může být maximálně stylový.

Rozkládací mechanismus se vyplatí

V každém případě. Ještě před nákupem si tuto skutečnost zkontrolujte. Mnohdy postačí i dvoumístná rozkládací pohovka. Dva lidé se po její roztažení velmi pohodlně vyspí. K rozložení sedačky dochází často během několika málo vteřin. Navíc zvládne rozložit sedačku i osoba mající minimum síly. Výborné je mimo jiné také rozkládací křeslo.

Bytelná konstrukce jako základ

Každá sedací souprava musí být maximálně pevná. Při sezení si nemůžete dovolit poslouchat žádné skřípění či jiné nepříjemné zvuky. Výborné jsou hlavně modely disponující kovovými výztuhami. Za zmínku stojí i dřevo, jež je součástí konstrukce. Zapomenout přitom nemůžeme ani na výškově regulovatelné nohy zajišťující stabilitu pohovky.

Potah zajistí luxusní design a pohodlí

Rozhodně se zaměřte také na potahovou látku. Jak domácí, tak kancelářská pohovka zaujme barvou a strukturou potahové látky. Výbornou volbou je kůže, která ale nepředstavuje nijak levnou záležitost. Vsadit můžete i na eko kůži, případně látkovinu. Ta pevnější se hodí hlavně do domácností s mazlíčky. Malými dětmi.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.